jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۳۳۶۲۳ ۲۰ خرداد ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۱

آیت‌الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید با اشاره به حوادث سالگرد حرم امام خمینی (ره) در 14 خرداد گفت: در این مراسم حرکتی بسیار ناشایست و غیراخلاقی انجام شد که اکنون موجب اختلاف شده است، ولی نباید به روی این اختلافات بنزین بریزیم. به گزارش مهر، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی در درس خارج فقه خود افزود: در مراسم سالگرد امام(ره) حرکتی کاملا غیراخلاقی واقع شد که باعث شد افراد، روزنامه‌ها‏ و سایت‌ها در مقابل هم صف بکشند ولی همه توجه کنند که نباید بنزین روی آتش این اختلافات ریخت.

وی افزود: این کسانی که اختلافات را دامن می‌زنند توجه داشته باشند که در خارج از مرزها دشمنان در حال تنظیم قطعنامه علیه ما هستند، اسرائیل برادران ما را در غزه می‌کشد، کیان ما را تهدید می‌کند و در کل شرایط، ‏ شرایط تهدید و خطر است.

مکارم ادامه داد: در چنین موقعیتی باید به جای آتش‌افروزی تمامی دوستداران انقلاب جبهه واحدی تشکیل دهند و اگر مشکلی هم وجود دارد عقلای قوم دور هم جمع شده آن را رفع کنند.

در بخشی دیگر این مفسر قرآن با اظهار تأسف از رفتار بعضی نشریات ابراز کرد: در بعضی جراید حرف‌های رکیک و زشتی می‌بینم که در شأن مسلمان نیست و نباید هیچ انسان مومنی به توهین متوسل شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر