jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۳۳۲۹۴۳ ۱۹ خرداد ۱۳۸۹  |  ۱۵:۵۰

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران از بهبود فضای کسب و کار در داخل کشور به عنوان مهمترین عامل در جذب سرمایه های خارجی یاد کرد.

به گزارش مهر، محمد نهاوندیان شامگاه سه شنبه در پایان سفر یک روزه خود به شیراز در گفتگو با خبرنگاران افزود: سرمایه گذاران خارجی برای حضور در کشوری دیگر اولویت اول را ایجاد شرایط مناسب در خصوص وضعیت بازگشت و کسب سود مناسب از سرمایه خود می دانند که در این خصوص اتاق بازرگانی پیش نویسی را در خصوص قانون رفع موانع کسب و کار تهیه کرده که آماده بررسی و تصویب است.

وی ادامه داد: محوریت بخش خصوصی در مدیریت اقتصادی کشور باید مورد توجه قرار گیرد و در کنار آن باید نگاه ها و بروکراسیهای موجود نیز از میان برداشته شود.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران گفت: مقررات اقتصادی در کشور باید مورد بازنگری اساسی قرار گیرد چراکه امروز برای فعالیت اقتصادی باید کسب اجازه هایی صورت گیرد این در حالیست که نباید درها را برای فعالیتهای اقتصادی بسته نگه داشت.

نهاوندیان با اشاره به اینکه امروز با توجه به تنظیم چشم انداز پنج ساله بهترین زمان برای رفع مشکلات در بخشهای مختلف است، عنوان کرد: مجلس و دولت باید تکلیف سرمایه گذاری را برای پنج سال آینده مشخص کنند و قوانینی را به تصویب برسانند که هر سرمایه گذار از وضعیت قوانین موجود به طور کامل آگاهی پیدا کند.

وی در پاسخ به سئوالی در خصوص عدم همکاری بانکها با فعالین اقتصادی نیز بیان کرد: صنعت بانکداری مثل هر رشته دیگر با نگاه اقتصادی همراه است و باید صنعت بانکداری در مرحله اول به یک منطق اقتصادی دست پیدا کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

تضییع اموال مردم در بازار سرمایه از جهات مختلفی نیازمند کاربست قواعد حقوقی است. استمرار این وضعیت هم موجب تضییع حقوق عامه است و هم مشکلاتی با ابعاد اجتماعی ـ امنیتی به دنبال خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر