jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۱۲۵۲۲   ۲۸ بهمن ۱۳۸۸  |  ۱۸:۵۳

روابط عمومی سازمان راهداری خبرداد:

پیش فروش بلیت نوروزی اتوبوس،اسفند

روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از آغاز پیش فروش بلیت نوروزی اتوبوس از ابتدای اسفندماه خبر داد.

به گزارش فارس ، روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ، پیش فروش اینترنتی بلیت اتوبوس‌های بین شهری از اول اسفندماه و پیش‌فروش عادی از هشتم اسفندماه در سطح شهر تهران آغاز می‌شود.

بنا بر این گزارش ، شهرام آدم نژاد معاون حمل و نقل این سازمان از برنامه‌ریزی سفرهای نوروزی 89 براساس ایمنی و آمادگی ناوگان خبر داد و اظهار داشت : در نوروز گذشته 37 میلیون نفر مسافر توسط ناوگان عمومی حمل و نقل جاده ای جابه جا شدند و در نوروز 89 با تأمین 70 هزار ناوگان عمومی اعم از اتوبوس ، مینی بوس و سواری کرایه پیش بینی می‌شود 39 میلیون نفر مسافر در این بخش جابه جا شوند.

وی اظهار امیدواری کرد: با این تعداد ناوگان و پیش فروش بلیت‌ها تقاضای مسافران در ایام نزدیک به تعطیلات در پایانه ها به طور کامل برآورده و هیچ گونه ازدحامی وجود نخواهد داشت.همچنین نیازی به استفاده از ناوگان کمکی نباشد و در صورت نیاز نیز از ناوگان ایمن و دارای مشخصات فنی بهره‌گیری خواهد شد.

وی با بیان این که میانگین عمر ناوگان اتوبوس در کشور 12،8 سال است ، افزود: امسال 3 هزار دستگاه اتوبوس به ناوگان عمومی بخش حمل ونقل اضافه شده است.

معاون حمل ونقل سازمان درخصوص شیوه‌ نظارت بر تردد مسافران طی طرح نوروزی 89 خاطرنشان کرد: طی اجرای طرح نوروزی ، نظارت بر جابه جایی مسافران از طریق نمایندگان سازمان و تشکل های صنفی در پایانه های مسافربری ، توزیع فرم های نظرسنجی ، سامانه پیام کوتاه 3000143 ، نیروهای پلیس راه و گشت های راهداری انجام می شود.

وی افزود: اعزام کاروان راهیان نور به استان های جنوبی که طی سال های گذشته به عنوان اقدامی فرهنگی در کشور شکل گرفته است ، امسال نیز با برنامه‌ریزی مطلوب‌تر و ایمنی بیشتر انجام می‌شود.

آدم نژاد با اشاره به اعتبارات مناسب اختصاص یافته در سال جاری برای احداث و توسعه پایانه های مرزی و پیشرفت مطلوب این پایانه ها خاطرنشان کرد : بر اساس هماهنگی های صورت گرفته طی طرح نورروزی سال 89 نیروهای این سازمان به طور شبانه روزی در پایانه های مرزی حضور خواهند داشت و برنامه ریزی لازم برای عرضه منظم بلیت و تردد در مرزها صورت گرفته است.

وی ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزی های صورت گرفته ، تأمین ناوگان مورد نیاز و پیش فروش بلیت ها، هموطنان در نوروز سال آینده سفرهایی ایمن و آسوده داشته باشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر