jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۱۱۳۳۶   ۱۸ بهمن ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۷

پیشنهاد 4 ترمه شدن دانشگاه‌ها

نه مجلس خبر دارد، نه وزارت علوم

گروه جامعه: رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان این ‌که با 4 ترمه شدن دانشگاه‌ها مخالفم، گفت: 4 ترمه شدن دانشگاه‌ها برای وضعیت علمی و آموزشی کشور مناسب نیست و به وزارت علوم توصیه می‌کنم با این موضوع مخالفت کند. علی عباسپور با اشاره به حضور معاون آموزشی وزارت علوم در کمیسیون درباره موضوع 4 ترمه شدن دانشگاه‌ها، به ایسنا گفت: معاون آموزشی وزارت علوم در جلسه کمیسیون با اظهار بی‌اطلاعی از موضوع 4 ترمه شدن دانشگاه‌ها اعلام کرد، وزارت علوم با 4 کوارتری شدن دانشگاه مخالف بوده و اعتقاد بر این است که نظام آموزشی دانشگاه‌ها باید به همین صورت نیمسالی باقی بماند.

نماینده مردم تهران در خانه ملت با بیان این‌که موضوع 4 ترمه شدن دانشگاه‌ها به طور جدی مطرح نیست، ادامه داد: علی‌رغم این‌ که موضوع مذکور هنوز جدی نیست، در نظر داریم مخالفت خود را طی یک نامه کتبی به وزارت علوم ابلاغ کنیم. نظر ما این است که وزارت علوم دست به چنین حرکتی نزند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات تاکید کرد: کمیسیون از پروژه‌ها و برنامه‌های خوب و موثر وزارت علوم حمایت می‌کند؛ اما اگر قرار باشد وزارت علوم موضوعی را مصوب کند که براساس منطق نباشد جلوی آن را براساس قانون می‌گیرد، به همین دلیل اگر مرجعی بر 4 ترمه شدن دانشگاه‌ها پافشاری کند، نهایتا مجلس این اختیار را دارد که جلوی آن را بگیرد و سیستم آموزشی کشور را در مجلس تصویب کند.عباسپور درباره آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها از نیمه شهریورماه نیز گفت: این موضوع خیلی احتیاج به قانون ندارد، البته عنوان می‌شود که در مجلس مصوبه‌ای وجود دارد مبنی بر این‌ که سال تحصیلی از اول مهر آغاز شود، اما این قانون ناظر بر آموزش و پرورش است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر