jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۱۱۱۱۸   ۱۷ بهمن ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۸

گروه جامعه: خماری که بیاید، دیگر برایش فرقی نمی‌کند از چه کسی پول موادش را بگیرد؛ مادرش است، زنش یا دخترکش. همه زیر ضربه‌های سنگین دست او، هدف‌های متحرکی هستند که به در و دیوار کوبیده می‌شوند و دردناک اینجاست که فعلا هیچ مرجع قانونی نمی‌تواند به خانواده‌ها در مواجهه با معتادان پرخاشگرشان کمک کند؛ اما رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر به این گروه از معتادان هشدار داده است: «اوضاع بزودی تغییر می‌کند»! پرخاشگری معتادان و آزار و اذیت اعضای خانواده از سوی آنها برای تهیه پول موادمخدر یا به دلیل ماهیت بیمارگونه اعتیاد، یکی از مشکلاتی است که امروز در بحث‌های مربوط به اعتیاد کمتر به آن پرداخته می‌شود؛ در حالی که همین مساله نه‌تنها سبب‌ساز مختل شدن روابط بین فردی و اجتماعی اعضای این خانواده‌ها و اختلال در کارکردهای مختلف خانواده‌ها شده است؛ بلکه گاه فجایع جدی‌تری چون ضرب و شتم و قتل یا فرزندفروشی را نیز از سوی معتادان رقم زده است. البته هنوز مرجع قانونی معتبری برای رسیدگی به شکایت خانواده‌ها از عضو معتاد پرخاشگرشان وجود ندارد و همین مساله باعث شده است، معتادانی که تمایلی به ترک ندارند، در اعمال خشونت نسبت به خانواده‌هایشان جری‌تر شوند.

در همین زمینه، سردار حسین‌آبادی در گفتگو با «جام‌جم» اعلام کرد: از دهه فجر امسال، پلیس مبارزه با موادمخدر به مرجعی برای رسیدگی به شکایت‌‌های خانواده‌ها از اعضای معتاد ناسازگارشان تبدیل می‌شود. او با یادآوری این‌که معتاد فقط تا زمانی بیمار محسوب می‌شود که برای درمان اقدام کند و در غیر این صورت مجرم است، اظهار کرد: از دیگر وجوه این طرح، تغییر شیوه پلیس در برخورد با معتادان مجرم است؛ به طوری که از این پس نه‌تنها آنها را جمع‌آوری می‌کنیم و در مرکز درمانی ترکشان می‌دهیم؛ بلکه آنها را به سازمان‌های مردم‌نهاد ترک اعتیاد نیز معرفی می‌کنیم و باید به شکل اجباری زیر نظر این سازمان‌ها دوره‌ای را بگذرانند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر