فرماندار تربت حیدریه:

حادثه در راه آهن تربت حیدریه - تهران تلفاتی نداشت

معاون استاندار خراسان رضوی و فرماندار تربت حیدریه گفت: حادثه در خط راه آهن این شهرستان به تهران که بر اثر ریزش کوه رخ داد خوشبختانه هیچ تلفات انسانی نداشت.
کد خبر: ۳۱۰۶۶۴
به گزارش ایرنا، مجتبی صادقیان در گفت وگوی تلفنی از محل حادثه در نزدیکی روستای "سریشا" از توابع بخش "رباط سنگ" تربت حیدریه واقع در مرکز خراسان رضوی به ایرنا گفت: مقارن ساعت 16 عصر امروز ریزش کوه باعث برخورد سنگ بزرگی به وزن چند تن با لوکوموتیو قطار طبس، تربت حیدریه - تهران شد.

وی اضافه کرد: خوشبختانه علیرغم برخورد شدید این جسم سخت و سنگین و انحراف قطار به طول 180متر به هیچ یک از مسافران قطار که همگی از زائران امام رضا (ع) بودند؛آسیبی نرسید.

معاون استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: اکنون محور راه آهن شرق کشور به دلیل این سانحه مسدود است، اما با تلاش همکاران امیدوارم تا پایان امشب این مسیر بازگشایی شود.

صادقیان گفت: تمام 500 تن از مسافران این قطار در سلامت کامل به سر می برند و هم اکنون در ایستگاه رباط سنگ در 100 کیلومتری مشهد و تحت حمایت ستاد حوادث غیر مترقبه تربت حیدریه هستند.

فرماندار تربت حیدریه خاطرنشان کرد: بارش شدید باران همراه با باد به سرعت حدود 50 کیلومتر در ساعت باعث ریزش کوه و بروز این سانحه شد و خوشبختانه به پل بزرگی که در نزدیکی این مکان قرار داشت؛ آسیبی نرسیده است.

راه آهن شرق، بنادر جنوب کشور ، استانهای یزد و کرمان را از طریق ایستگاه تشکیلاتی تربت حیدریه به سرخس، مشهد و تهران متصل می کند و قرار است بزودی به استان هرات در افغانستان نیز وصل شود.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها