jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۱۰۴۴۹   ۱۳ بهمن ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۶

گروه فرهنگ و هنر: روسای جمهور جمهوری اسلامی ایران، تاجیکستان و افغانستان که 3 کشور پارسی‌زبان هستند اواخر سال‌جاری برای شرکت در مراسم بزرگداشت نوروز به ایران سفر می‌کنند. علی‌اصغر شعردوست، سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری تاجیکستان با اشاره به توافق 3 کشور فارسی‌زبان ایران، افغانستان و تاجیکستان برای گرامیداشت مراسم نوروز گفت: این مراسم هر سال در یکی از کشورها برگزار می‌شود و 2 سال قبل این مراسم با حضور وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان برگزار شد و نوروز سال گذشته نیز وزیران خارجه 3 کشور در مزار شریف مهمان افغانستان بودند.

وی به مهر گفت: امسال که قرار است این نشست در ایران برگزار شود، سطح مراسم ارتقاء یافته و روسای جمهور 3 کشور ایران، افغانستان و تاجیکستان در شیراز گردهم می‌آیند تا مراسم نوروز را گرامی بدارند. سفیر ایران در تاجیکستان همچنین خبر داد: امسال به مناسبت ثبت نوروز به عنوان میراث معنوی در یونسکو، مراسم بزرگی با حضور مسوولان عالی‌رتبه 20 کشور که در آنها مراسم نوروز گرامی داشته می‌شود در ایران برگزار خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر