jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۱۰۳۴۲   ۱۲ بهمن ۱۳۸۸  |  ۱۹:۰۱

یادمان نرود...

آن عشق بزرگ

روزهایی آنقدر روشن، آنقدر سپید، مثل خود صبح؛ که روز با آن معنی می‌گیرد، اما ما گاهی‌آنها را نمی‌بینیم . مایی که دل‌‌نگران لحظه‌های نه چندان روشن زندگی هستیم. این دل‌نگرانی‌هایی که ما را از دیدن آن سپیدی و آن روشنایی اصیل محروم می‌کند.

گاهی به خود می‌آییم که روز تمام شده و گاهی نیز به خود نمی‌آییم.

روزهایی آنقدر روشن، آنقدر سپید، مثل خود عشق؛ که زندگی با آن معنی می‌گیرد، اما ما گاهی و اغلب نمی‌بینیم‌اش. مایی که دل‌نگران حوادث نه چندان شیرین زندگی هستیم.

مباد که در این هیاهو عشق را از یاد ببریم.

روزهایی آنقدر روشن، آنقدر سپید، مثل خود صداقت؛ که دوستی با آن معنی می‌گیرد، اما ما گاهی نمی‌بینیم‌اش. مایی که دل‌‌نگران لحظه‌های نه چندان صادق زندگی هستیم.

صادقانه با خودمان بنشینیم و حرف دل را بشنویم.

کجاییم امروز ما؟ چه می‌کنیم؟ از آن روزها، از آن صبح، از آن سپید بی‌مانند، از آن عشق و آن صداقت و معرفت و... چه به یاد داریم؟

از خود بپرسیم؛ هر روز؛ که چگونه خاطره‌های آن صبح را در دل و در زندگی باید جاری کنیم؟

آن عشق و دوستی را؛ بهمن 57 را؛ یاد دوستان شهیدمان؛ پدران و مادران و برادران و خواهران‌مان را؛ یاد بزرگ‌ترین خاطره‌های یک ملت را.

یادمان نرود که این روزها، بهانه‌ای هستند برای آن پاسداشت.

من و تو هر روز.... هر روز که از کوچه‌ای با نام شهیدی می‌گذریم.... هر روز که آسمان را می‌بینیم... هر روز که می‌خندیم... باید یاد آن عشق بزرگ را که از مردم این کوچه‌ها، قهرمان ساخت، زنده داریم و بر آن مهر عظیم درود فرستیم.

علی مهربان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر