jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۰۲۹۴۱ ۰۷ دی ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۸

گروه جامعه: معاون اول رئیس‌جمهور، مصوبه‌ای را ابلاغ کرد که براساس آن، علاوه بر اختصاص 20 درصد سهمیه دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری به داوطلبان متاهل، وام ازدواج برای زوجین نیز از 4 به 5 میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش مهر، محمدرضا رحیمی، معاون اول رئیس‌جمهور مصوبه دولت مبنی بر اقدامات و تسهیلات لازم درخصوص طرح‌های ازدواج جوانان و ساماندهی مراکز تخصصی ازدواج و خانواده را به سازمان ملی جوانان ابلاغ کرده است.در این مصوبه آمده است: معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور موظف است با هماهنگی سازمان ملی جوانان نسبت به پیش‌بینی اعتبار مناسب زیر ردیف اعتباری هر دستگاه در لایحه بودجه سال 1389 به منظور اجرای برنامه جامع ازدواج جوانان اقدام کند.براساس این مصوبه، سازمان ملی جوانان به عنوان متولی تدوین آیین‌نامه اجرایی قانون تسهیل ازدواج جوانان تعیین می‌شود.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز موظف است با همکاری سازمان بهزیستی کشور، سازمان ملی جوانان، مرکز امور زنان و خانواده و سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران نسبت به تدوین و اجرای طرح و آیین‌نامه اجرایی آموزش‌های پیش از ازدواج برای جوانان در آستانه ازدواج حداقل ظرف 16 ساعت اقدام کند.به منظور حمایت از شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی ارائه‌‌کننده خدمات برای تسهیل ازدواج جوانان، تسهیلات لازم معادل مبالغ تسهیلات ارائه شده توسط بنگاه‌های مزبور، از محل منابع مقرر در بودجه‌های سنواتی پرداخت می‌شود. برهمین اساس، سازمان ملی جوانان با همکاری وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی و کشور نسبت به تدوین دستورالعمل اجرایی این بند اقدام کند.

سهمیه 20 درصدی متاهلان برای تحصیلات تکمیلی

براساس این مصوبه، 20 درصد سهمیه دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری با رعایت مقررات مربوط به داوطلبان متاهل اختصاص می‌یابد.معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور موظف است نسبت به پیش‌بینی اعتبار مناسب در لایحه بودجه سال 1389 کل کشور به منظور افزایش کمک‌هزینه ازدواج کارکنان دولت اقدام کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

درست از زمانی که دو خواهر یا دو برادر دوقلوی همسان به دنیا می‌آیند از طرف پدر و مادر و دیگر افراد تناسباتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؛ لباس‌های شبیه هم، هدیه‌های کاملا مشابه و برخوردهایی یکسان. در واقع به‌طور ناخودآگاه دو فرزند دوقلو با همدیگر بزرگ می‌شوند در صورتی که ممکن است از خیلی جهات تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

دی ماه، در فصل تاریخ انقلاب اسلامی به نمادهایی چون «قیام» و «مقاومت» مزین شده است که همواره باید با بازنمایی و یادآوری این شاخص‌ها به بازنمایی و بازنشرگفتمان انقلاب اسلامی پرداخت.

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر