jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۳۰۲۷۹   ۲۲ مهر ۱۳۸۲  |  ۲۱:۲۵

رئیس جمهوری پس از پایان ارائه گزارش عملکرد برنامه سوم به مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور بازرسان سازمان انرژی اتمی و احتمال سفر البرادعی به تهران ، گفت : ما مذاکره می کنیم

، اما مسائل مربوط به امنیت و منافع ملی و حیثیت کشور را فدای بعضی ملاحظات سیاسی نخواهیم کرد ؛ چرا که در این صورت ملت از ما نخواهد گذشت . سید محمد خاتمی اظهار داشت : اگر مسائل مورد نظر ما پذیرفته شود ، ما برای امضای پروتکل الحاقی مشکلی نخواهیم داشت ، چنانچه در حال حاضر هم بیش از N P T با آژانس همکاری کرده و بخشهای مهمی از پروتکل الحاقی را داوطلبانه اجرا کرده ایم . خاتمی با اشاره به مسائل عامی که دنیای اسلام در شرایط کنونی با آن روبه روست و در اجلاس روزهای آتی سازمان کنفرانس اسلامی مطرح خواهد شد، گفت : ما پیشنهادهایی برای صدور قطعنامه ای که در آن حق مسلم ایران به رسمیت شناخته شود ، داریم و امیدواریم در این زمینه موفق شویم . رئیس جمهوری از اعطای جایزه صلح نوبل به خانم شیرین عبادی ابراز خرسندی کرد و گفت : هیچ انسانی نیست که از موفقیت هموطنش خوشحال نشود و من نیز از این که یک هموطن ما موفقیتی کسب کرد، خرسندم . به گزارش خبرگزاری فارس وی افزود: جایزه صلح نوبل خیلی مهم نیست ، اما بخش ادبیات و علمی آن مهم است ، چرا که جایزه صلح نوبل همیشه تحت تاثیر مسائل سیاسی است ، اما جوایز آن در بخش ادبیات و علمی براساس معیارهای علمی و منطقی است . خاتمی تاکید کرد: اهدای جایزه صلح نوبل کاملا سیاسی است . کما این که پیش از ایشان افرادی نظیر انورسادات ، اسحاق رابین و شیمون پرز هم گرفته اند. آیا این افراد به دنبال صلح بودند؛ رئیس جمهوری در پاسخ به پرسشهای خبرنگاران افزود: البته خانم عبادی خانواده مسلمانی دارد و امیدوارم وی کاملا به منافع جهان اسلام و ایران توجه داشته باشد و به هیچ وجه اجازه ندهد از این موقعیت به دست آمده سوء استفاده شود. خبرنگاری از رئیس جمهوری دوباره پرسید: آیا واقعا جایزه صلح نوبل مهم نیست؛ رئیس جمهوری گفت : نه اصلا مهم نیست .

درخواست اتحادیه اروپایی
ایران بازرسی های غافلگیرانه را بپذیرد

اتحادیه اروپایی روز گذشته با ابراز نگرانی از تهران خواست بی هیچ قید و شرطی بازرسی های به اصطلاح غافلگیرانه سازمان ملل متحد را از تاسیسات هسته ای خود بپذیرد. به گزارش خبرگزاری فارس ، فرانکو فراتینی ، وزیر امور خارجه ایتالیا که کشورش ریاست دوره ای اتحادیه اروپایی را به عهده دارد ، در حاشیه نشست وزیران امور خارجه اتحادیه اروپایی در لوکزامبورگ در اظهاراتی خطاب به خبرنگاران گفت : ما دعوت فوری خود را از تهران برای امضای بی قید و شرط پروتکل الحاقی معاهده منع تکثیر تکرار می کنیم . جک استراو ، وزیر امور خارجه انگلیس نیز با اشاره به روند همکاری های تهران و آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکید کرد: اتحادیه اروپایی کماکان از اجتناب تهران از همکاری کامل با آژانس عمیقا احساس نگرانی می کند.

صالحی: چیزی برای پنهان کردن از آژانس نداریم

علی اکبر صالحی ، با تکذیب این خبر که ایران پایگاه هسته ای اش را از چشم آژانس بین المللی انرژی اتمی پنهان کرده است ، گفت : ما چیزی برای پنهان کردن از آژانس نداریم . به گزارش ایسنا ، نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی ، درگفتگو با خبرگزاری رویتر و با اشاره به ادعای سازمان منافقین مبنی بر پنهان کردن پایگاه هسته ای ایران از دید بازرسان آژانس اظهار کرد: این اطلاعات کاملا بی اساس است . یکی از اعضای منافقین روز گذشته ادعا کرده بود ، ایران یک پایگاه اتمی مخفی ، نزدیک اصفهان دارد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

فهم مسؤولانه

فهم مسؤولانه

 انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 برگزار شد و این بار هم مثل همیشه مردم ما با درایت و هوشمندی، در یک جشن ملی و سیاسی، حضور شکوهمندی داشتند.

حق مطالبه از مسؤولان

حق مطالبه از مسؤولان

جایگاه مردم در حكومت مردم‌سالاری دینی اساسی و غیرقابل‌انکار است.حضورمردم پای صندوق‌های رأی یكی ازتجلیات این موضوع است اما صرفا محدود به آن نیست بلكه مطالبات مردمی هم جزئی از وظایف حكومت برآمده از مردم‌سالاری دینی است. ما در اندیشه مردم‌سالاری دینی هم برای مردم حق قائلیم و هم وظیفه.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر