jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۰۲۱۴۰   ۰۱ دی ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۰

گروه سیاسی: رئیس‌جمهور در نامه‌ای از اسفندیار رحیم‌مشایی، رئیس دفتر خود خواست تا به منظور پیگیری ابعاد خسارت وارد شده به ایران در جنگ جهانی دوم کمیته‌ای تشکیل دهد. به گزارش ایسنا، محمود احمدی‌نژاد در نامه خود خطاب به مشایی با اشاره به مقاصد شوم بانیان جنگ جهانی دوم آورده است: از جمله ملت‌های مظلوم در جریان جنگ جهانی دوم، ملت ایران است که به‌‌رغم اعلام بی‌طرفی، تحت اشغال قرار گرفت. رئیس جمهور در نامه خود تاکید کرده است: در دوره اشغال از زیرساخت‌ها و امکانات و منابع ایران تا آن حد استفاده شد که سران نظام سلطه در تهران، کشور ما را پل پیروزی نامیدند، در نتیجه این اشغالگری، خسارت‌های فراوان به حیثیت و جان و مال مردم و اقتصاد و تاسیسات کشور وارد آمد و عده فراوانی به ورطه فقر افتادند.

رئیس جمهور به همین دلیل از رئیس دفتر خود خواسته است با تشویق گروهی از صاحب‌نظران حقوقی، اقتصادی، تاریخی و سیاسی و مسوولان مرتبط، ابعاد خسارات وارده به ایران در جنگ جهانی دوم و اشغال توسط 3 کشور به اصطلاح فاتح این جنگ را ارزیابی و استیفای حقوق مسلم ملت را از مجامع جهانی پیگیری کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر