یک مقام وزارت صنایع و معادن خبر داد:

احتمال تعیین تعرفه 5 ساله برای واردات خودرو

گروه اقتصاد: مدیرکل صنایع ماشین‌سازی و نیرومحرکه وزارت صنایع و معادن با تشریح جزئیات جلسه شورای سیاستگذاری صنعت خودرو گفت: رفع موانع غیرتعرفه‌ای و غیرفنی صنعت خودرو و همچنین ارائه جدول زمان‌بندی‌شده برای اعمال تعرفه‌های 5 ساله واردات خودرو از جمله مسائل مورد بحث در این جلسه بود. محسن صالحی‌نیا در گفتگو با فارس ضمن بیان این‌که اعضای شورا نظرات ارائه شده را طی 2 هفته آینده در قالب سیاست‌ها و راهبردهای استراتژی صنعت خودرو و در جهت نهایی شدن تدوین این سیاست‌ها آماده خواهند کرد، افزود: پس از آن، برنامه‌های اجرایی در قالب هریک از سیاست‌ها تدوین خواهد شد که پیش‌بینی می‌شود این کار طی 2 تا 3 ماه انجام شود.
کد خبر: ۲۹۸۰۲۸

صالحی‌نیا تصریح کرد: براساس چشم‌انداز تعریف شده برای صنعت خودرو، اعضای شورای سیاستگذاری پیشنهادهایی جهت دستیابی به اهداف این چشم‌انداز بیان کردند و در قالب آن، اهدافی تعریف شد که کسب سهم تعدادی از تولید جهانی خودرو، کسب سهم ارزش افزوده از تولید ناخالص ملی، سهم بازار داخلی و سهم بازارهای صادراتی و سهم قطعه‌سازان در زنجیره جهانی قطعات خودرو از آن جمله است.

وی خاطرنشان کرد: سیاست‌های مربوط به حذف موانع غیر تعرفه‌ای و غیر فنی و تعیین تعرفه‌ها نیز در قالب سیاست‌های کلان صنعت خودرو دیده شده و سیاست‌هایی در جهت حمایت از مصرف‌کنندگان خودروهای داخلی و وارداتی نیز در استراتژی صنعت خودرو مدنظر قرار گرفته است. صالحی‌نیا برنامه‌ریزی برای اجرای یک برنامه ‌زمان‌بندی شده در ارتباط با تغییر تعرفه واردات خودرو را از جمله مسائل مورد نظر در تدوین استراتژی صنعت خودرو عنوان کرد و گفت: در این استراتژی پیش‌بینی شده که تعرفه واردات خودروهای سبک و سنگین حداقل به صورت 5 ساله تعیین و تعرفه‌ها به صورت میان‌مدت مدیریت شود که در این زمینه یک جدول زمان‌بندی شده نیز تهیه شده است.

وی درخصوص ضمانت اجرایی شدن جزئیات استراتژی صنعت خودرو و بویژه اعمال جدول پیشنهادی تعرفه واردات خودرو نیز تصریح کرد: بحث تعیین تعرفه‌ها با وزارت بازرگانی مرتبط است و در این زمینه باید با آنها بحث و مذاکره شود، هرچند در تدوین برنامه‌های اجرایی استراتژی خودرو از مسوولان دستگاه‌های مرتبط دعوت می‌شود تا حضور داشته باشند یا پیش‌نویس برنامه‌ها را برای دریافت نظراتشان به آنها ارائه خواهیم کرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها