سعید قاسمی از فرماند‌هان دوران دفاع مقدس پس از گذشت 21 سال از کشتار خونین حجاج ایرانی در سال 66 مطالبی را در این زمینه افشا کرد. وی گفت: مسئول عملیات کشتار، ژنرال "اولریش ویگنر" یک یهودی آلمانی تبار بود که در عربستان به او مسوولیت داده شد.
کد خبر: ۲۹۶۱۶۱

به گزارش ایرنا، حاج سعید قاسمی از فرماندهان ارشد دفاع مقدس،‌ در همایش قبلتین با موضوع شهادت حجاج و کشتار شیعیان یمن اظهار داشت: علاوه بر تمام خیانت های سعودی ها، در جریان دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، عربستان و امارات کلاس های آموزشی دایر کردند تا بتوانند NGOها را برای حضور در ناآرامی های خیابانی تهران فعال کنند.

نئوصهیونیست های وطن فروش به عربستان گزارش می دهند

قاسمی با بیان اینکه نئوصهیونیسم های وطن فروش به عربستانی ها می گویند که تحمل داشته باشید دولت احمدی نژاد سرنگون می شود و ما به زودی سر کار می‌آییم، گفت: این آقایان به عربستان چراغ سبز نشان می دهند.

سردار قاسمی یادآور شد: بعد از 13 آبان امسال مشخص شد که دیگر همه چیز تمام شده و اکنون دیگر هدایت فتنه ها در دست مسعود رجوی و ولیعهد است، چرا که دیگر مخالفان شعار می دهند نه احمدی نه موسوی جانم فدای پهلوی.

21 سال از کشتار حجاج ایرانی گذشت

این استاد دانشگاه با اشاره به گذشت 21 سال از فاجعه کشتار حجاج بیت الله الحرام افزود: امسال دومین سالی است که مراسمی هر چند بسیار محدود در مکانی همچون دانشکده فنی برگزار می شود. این درحالی است که در سالگرد حادثه یاد شده، هیچ سخنی درهیچکدام از رسانه های کشور مطرح نمی شود.

وی با بیان اینکه کشتار حجاج بر امام (ره) بسیار سخت گذشت، اظهارداشت: به تعبیری می توان گفت این حادثه، رحلت حضرت روح الله خمینی را یک دهه جلو انداخت.

سردار قاسمی ادامه داد: متاسفانه چنین موضوعاتی در کشور ما حتی با این عظمت، دستخوش جریانات سیاسی شده است به گونه‌ای که مسایل را متناسب با جریانات روز، محو یا برجسته می کنیم که از جمله آن می توان به کشتار حجاج ایرانی بیت الله الحرام در سال 66 اشاره کرد.

وی در خصوص این واقعه توضیح داد: کشتار حجاج ایرانی در یک سال آخر جنگ اتفاق افتاد و بیش از 500 تن توسط یک فرمانده یهودی آن هم در جایی که کسی حق ندارد حتی بر خود خراش کوچکی وارد کند و در این صورت باید دیه بپردازد، به شهادت رسیدند.

عملیات کشتار حجاج را چه کسی انجام داد؟

سردار قاسمی با اشاره به تاریخ کشتار حجاج گفت: مسئول عملیات کشتار، ژنرال «اولریش ویگنر» یک یهودی آلمانی تبار بود که در عربستان به او مسئولیت داده شد.

وی توضیح داد: ویگنر قبل از عملیات طبس هم در قالب خبرنگار شبکه ZDF آلمان کل مسیر طبس را شناسایی کرده و عملیات را به دست «چارلی بکویث» فرمانده عملیات طبس سپرد.

این استاد دانشگاه گفت: ویگنر به عنوان مسئول هماهنگی امنیتی شهر مکه از سوی عربستان منصوب شده بود و همزمان به طراحی عملیات کشتار حجاج می پرداخت. وی روز درگیری با حجاج، کنار هلیکوپتر درباز نشسته و از بالا کل عملیات را هدایت می کرد.

سردار قاسمی در ادامه سخنان خود به خاطره‌ای از حج اشاره کرد و گفت: برای حج به مکه رفته بودم که یک نیجریه‌ای به من گفت هنگامی که 15 ملوان انگلیسی را دستگیر کردید، ما در کشورمان سه روز جشن و پایکوبی برپا کردیم، ما می دانیم که این کار تنها از ایران بر می آید.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: دیگران به توانایی ما اعتقاد داشته و رفتار ما را در خور تحسین می دانند در حالی که ما کار خودمان را باور نداریم.

وی با اشاره به مناظره موسوی و احمدی نژاد گفت: یکی از نکاتی که موسوی در آن مناظره به عنوان انتقاد نسبت به احمدی نژاد مطرح کرد، این بود که چرا از این نظامیان انگلیسی خلع لباس نظامی کرده و کت و شلوار بر تنشان کردید. وی این مسئله را به عنوان نکته‌ای منفی توصیف کرد در حالی که باید گفت او با سطحی نگری به موضوع پرداخته و به اصل قضیه پی نبرده است. زیرا هنگامی که یک نظامی انگلیسی را خلع لباس کنید، نهایت خرد کردن شخصیت او به شمار می رود.

سکولاریسم و وهابیت در کنار هم علیه ایران

این استاد دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه پس از انقلاب اسلامی شاهد شکل گیری یک جبهه واحد شامل کشورهای غربی و مرتجع عربی با یکدیگر بودیم، تصریح کرد: آنها وارد اردو کشی شده و با دو جریان «سکولاریسم» و «وهابیت» به مصاف ما آمدند.

وی با بیان اینکه اگر چه بین وهابیت و سکولار تفاوت است، اضافه کرد؛ این دو، مانند دو تیغ قیچی برای مبارزه با تشیع، به نتیجه و اتفاق نظر رسیدند چرا که انقلاب اسلامی آنها را غافلگیر کرد و پس لرزه هایش آنان را به وحشت انداخت.

وهابیت برای مقابله با شیعه راه افتاد

قاسمی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه وهابیت، جریان تند فرقه سنی است، اضافه کرد: آنها به این نتیجه رسیدند که نمی توانند با مدل آمریکایی به مبارزه با ما بیایند، به همین دلیل به دنبال جریانی انحرافی از جنس و کلام خودمان بودند تا آن را اشاعه داده و در مقابل ما جبهه ای قوی تشکیل دهند.

وی با تاکید بر سرمایه گذاری روی وهابیت تصریح کرد؛ آنها در تمام محورهای مرزی ما و سیستان و بلوچستان اقدامات خود را توسعه دادند و با افراد خود در قالب شیخ و روحانی به صورت جذاب و فریبنده با پای پیاده از این روستا به آن روستا رفته و طرح های خود را پیاده می کردند.

قاسمی گفت: آنها در سیستان و بلوچستان در حال تزریق پول برای ترویج وهابیت و اسلام آمریکایی هستند.

ده هزارمین روز اسارت 4 دیپلمات ایرانی

قاسمی با اشاره به مصادف بودن 10 آذر با ده هزارمین روز اسارت 4 دیپلمات ایرانی خطاب به دانشجویان گفت: شما باید این مسایل را زنده کنید.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: یک سال و نیم قبل از انقلاب، در عربستان طی کنفرانسی تصمیم گرفته شد که ایران را به هم بریزند، به همین دلیل، روی فرقه های گوناگون در نقاط مختلف کشور از جمله خلق عرب در خوزستان، گنبد، آذربایجان، شمال و کردستان کار کردند که تنها توانستند در کردستان موفق شده و به نتایجی دست یابند که مسایل آن تا به امروز نیز ادامه دارد.

خیانت سعودی ها

قاسمی با بیان اینکه یکی دیگر از خیانت های سعودی ها دادن چک سفید امضا به عنوان هزینه جنگ به صدام بود، اضافه کرد: آنها چک را داده و گفتند «پول از ما، سرباز از تو، مادام که خمینی سر کار است ما خواب نداریم.»

وی ادامه داد: اما زمانی که عربستان از عراق مبلغ داده شده خود را طلب کرد، صدام نیز عصبانی شده و طی 6 ساعت کویت را به اشغال خود در آورد.

قاسمی با اشاره به سرمایه گذاری ها و اتحاد بسیاری از کشورها در جنگ عراق علیه ایران گفت: جنگ تحمیلی جنگ با عراق نبود چرا که در این جنگ از 18 ملیت اسیر داشتیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها