jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۹۵۷۵۸   ۳۰ آبان ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۶

گروه فرهنگ و هنر: هشتمین جشنواره تئاتر بانوان در حالی پنجشنبه افتتاح شد که حاضران در مراسم از یک سو به دلیل راه اندازی یک سالن مجهزنمایش در جنوب شهر تهران خشنود بودند و از سوی دیگر به دلیل بی توجهی به این رویداد هنری از سوی مسوولان تاسف می‌خوردند. در حالی که قرار بود این جشنواره با حضور شهردار تهران آغاز به کار کند، محمدباقر قالیباف بی‌هیچ توضیحی از سوی برگزارکنندگان در آن شرکت نکرد و هیچ مدیر و مقام مسوول مرکز هنرهای نمایشی نیز در مراسم افتتاحیه حاضر نبود.

با این حال و در شرایطی که جشنواره امسال به سختی توانست امکانات مالی و پشتیبانی مورد نیاز خود را فراهم کند، سرپرست سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در مراسم آغازین این رویداد هنری اعلام کرد: جشنواره تئاتر بانوان در سال آینده بین‌المللی شده و دبیرخانه آن از هم‌اکنون شکل می‌گیرد تا بتواند برای سال آینده برنامه ریزی کند.

محمدجواد شوشتری، پس از اعلام این خبر خیلی سریع به ارائه گزارش فعالیت‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران پرداخت وافزود: بی‌توجهی مسوولان به ساختار فرهنگی شهر بزرگی چون تهران موجب فاصله گرفتن مردم از تئاتر شده است. افزایش سالن‌های تئاتر می‌تواند این فاصله را کمتر و آن را به هنری در دسترس تبدیل کند، از این‌رو ساخت 4 سالن جدید دیگر نیز در برنامه سازمان قرار دارد که بزودی به جمع تالارهای نمایشی تهران می‌پیوندند.

هشتمین جشنواره سراسری تئاتر بانوان که از دیروز با اجرای 6 نمایش کار خود را آغاز کرده است، تا 7 آذر ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر