jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۲۹۵۴۵۸   ۳۰ آبان ۱۳۸۸  |  ۲۱:۱۱

تیه ری هانری مهاجم تیم ملی فوتبال فرانسه و عضو تیم فوتبال بارسلونا اسپانیا در صدر فهرست 10 ورزشکار متقلب در جهان ورزش قرار گرفت .

اقدام تیه ری هانری در بازی تیم های ملی فوتبال فرانسه و ایرلند در مرحله پلی آف جام جهانی به مهار کردن توپ و رساندن آن به همبازی خود ویلیام گالاس که منجر به گل و صعود فرانسه به جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی شد موجی از انتقادات را علیه وی برانگیخت ، محافل ورزشی با توجه به این اقدام تیه ری هانری که منجر به حذف تیم ملی فوتبال ایرلند شد وی را در صدر 10 ورزشکار متقلب جهان ورزش قرار دادند که بزرگترین تقلب را در جهان ورزش مرتکب شده است .

از جمله ورزشکارانی که در فهرست 10 نفره ورزشکاران متقلب قرار دارند دیه گو مارادونا اسطوره فوتبال آرژانتین است که با دست به تیم ملی فوتبال انگلیس در جام جهانی 1986 گلزنی کرد ، وی در این فهرست پس از هانری در رده دوم قرار دارد ، تیم غیر معلول بسکتبال اسپانیا در رده سوم این فهرست قرار دارد ، این تیم با شرکت در پارالمپیک سال دو هزار مدال طلای این رشته را بدست آورد.

دیگر ورزشکار متقلب بوریس اونچنکو شمشیر باز روس است که در المپیک 1976 کیفیت شمشیر خود را به طور غیر قانونی ارتقاء داد پس از وی فرید لورز دونده آمریکای دوی ماراتون قرار دارد که در المپیک 1994 بخشی از مسابقه ماراتون را با خودرو پیمود .

واحد مرکزی خبر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

روز گذشته شهاب الدین عزیزی خادم به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب شد. حسن روشن پیشکسوت فوتبال در اینباره یادداشتی در اختیار روزنامه جام جم گذاشت.

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر