jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۲۹۵۴۴۹   ۳۰ آبان ۱۳۸۸  |  ۱۹:۳۱

مدیر کل حریم شهرداری تهران از اعلام اسامی متخلفان حقیقی و حقوقی حریم پایتخت بدون اغماض خبر داد و گفت: از این پس به شدت به متخلفان برخورد می شود.

سید صباح الدین متقی در گفتگو با مهر افزود: به منظور حراست و نظارت بر محدوده حریم تهران تهیه طرح جامع "حریم" در دست انجام است.

این مقام مسئول در شهرداری تهران اظهارداشت: براساس تعاریف طرح جامع تهران حریم تهران صرفا به کاربریهای خدماتی، آموزشی و گردشگری با اولویت فضای سبز اختصاص می یابد.

متقی خط حریم را کمربند ایمنی شهر تهران و به عنوان مرکزپشتیبانی تفرجگاهی مردم داخل شهر کشورهستیم که درگام نخست آن خط بیرونی حریم مشخص و به دقت مشخص شده است.

مدیر کل حریم شهر تهران با اشاره به تفاوت محدوده شهر تهران باحریم گفت : محدوده کمربندی است به طول تقریبی 1200 کیلومترکه به دورتهران کشیده شده و حریم سطحی به وسعت 5918 کیلومتر مربع است که مناطق مختلفی مانند اسلامشهر و یا شهریار و مانندآن را دربرمی گیرد.

این مقام مسئول با تاکید بر برخورد قاطع شهرداری با متخلفان ساخت و ساز غیرمجاز در حریم شهر تهران افزود: با هماهنگیهای به عمل آمده با قوه قضاییه و نیروی انتظامی از این پس با تمامی متخلفان حقیقی و حقوقی که درحریم اقدام به ساخت و سازکرده و یا پیش از این ساختمانی را درآن ساخته باشند، به شدت برخورد کرده و ساختمانهای مذکور تخریب می شوند.

مدیر کل حریم در این خصوص گفت: در صورت مشاهده هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز در حریم به ویژه درشمال و شرق تهران بایست پروانه ساختمان باطل شده و همچنین درشرایطی که ساختمان مورد نظر فاقد "پروانه" باشد بی درنگ تخریب می شود.

متقی بیان داشت: لیست تمامی اشخاص و ارگانها وسازمانهای دولتی و خصوصی متخلف دراین خصوص بدون توجه به عنوان و جایگاه آنها درآینده ای نزدیک اعلام می شود.

مدیرکل حریم شهرداری تهران با هشدار به مردم، در زمینه خرید ملک یا زمین در تهران افزود: امروز بسیار دیده شده که ملکی به بهایی اندک به فروش گذاشته می شود چرا که این ساختمان یا زمین درحریم شهر تهران بوده و هرگونه ساخت وساز در آن غیرمجازبوده طبیعی است در صورت بروز تخلف با مالک آن برخورد و ساخت و ساز غیر مجاز تخریب شود.

این مقام مسئول در شهرداری تهران گفت: خریداران املاک قبل از هرگونه معامله می بایست از صحت و بی عیب بودن سند و  پروانه ساختمانی  ملک مورد معامله اطمینان حاصل کرده و سپس اقدام به خرید کنند.

متقی همچنین از تشکیل ستادهای حریم در9 منطقه ای که دارای حریم هستند خبر داد و تصریح کرد: سیاست ما در وهله نخست جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در حال انجام در حریم و در مرحله بعد تخریب ساختمانهای ساخته شده علیرغم حضور ساکنین در آنها است.

مدیرکل حریم شهرداری تهران در زمینه شیوه عملکرد و برنامه های آتی این اداره کل گفت: به زودی تیمهای حریمبان از شرکت شهربان منفک شده و تحت نظارت این اداره کل به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

وی تاکید کرد: این اقدام سبب می شود تا بدین ترتیب امکان برخوردهای یکپارچه و ضربتی با متخلفان به نحو مطلوب تری تحقق پذیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر