jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۹۵۰۴۸   ۲۷ آبان ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۸

گروه جامعه: رئیس اورژانس کشور گفت: آیین‌نامه، دستورالعمل و استانداردهای فعالیت آمبولانس‌های خصوصی ابلاغ شد. غلامرضا معصومی در گفتگو با فارس، افزود: بالاخره پس از چند سال کار کارشناسی، آیین‌نامه فعالیت آمبولانس‌های خصوصی تدوین و با امضای وزیر بهداشت به سراسر کشور ابلاغ شد.

وی ادامه داد:‌ تلاش وزارت بهداشت با تدوین این ‌آیین‌نامه این بود که مسیر حرکت را برای فعالیت استاندارد مراکز آمبولانس خصوصی فراهم سازیم و از سختگیری بیهوده جلوگیری کنیم تا ضوابط آمبولانس‌های خصوصی، نحوه فعالیت و حیطه کار آنها قانونمند شود.

وی گفت: بر اساس این آ‌یین‌نامه آمبولانس‌های خصوصی حق ارائه خدمات پیش‌بیمارستانی را ندارند و فقط می‌توانند با استفاده از آمبولانس‌های تیپ A بیماران را بین مراکز درمانی و بیمارستان‌ها جا به جا کنند و انتقال بیماران اورژانسی که باید با آمبولانس‌های تیپ B انجام شود، به عهده اورژانس 115کشور است.

معصومی افزود:‌ با اجرای استانداردهای مشخص شده در این آیین‌نامه کیفیت خدمات مراکز آمبولانس خصوصی در کشور ارتقا می‌یابد و آمبولانس‌های به‌روزتری در این مراکز به کار گرفته می‌شود که در شأن مردم ایران باشد و البته در تدوین این آیین‌نامه، موسسه استاندارد و راهنمایی و رانندگی پلیس نیز با وزارت بهداشت همکاری داشتند.

رئیس مرکز اورژانس کشور گفت: در زمان حاضر، 72 مرکز آمبولانس خصوصی در کشور فعالند که 34 مرکز آن در تهران و 38 مرکز دیگر در شهرهای دیگر هستند، البته هر روز چند مرکز آمبولانس خصوصی از وزارت بهداشت موافقت اصولی می‌گیرند تا آمبولانس و امکانات لازم را برای فعالیت عملی فراهم کنند که این روند طول می‌کشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر