jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۹۴۶۸۲   ۲۵ آبان ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۴

گروه سلا‌مت: ایران پس از چین و هند و بنگلادش چهارمین کشور بلاخیز منطقه خاورمیانه است و هماهنگی بین سازمان‌ها در مدیریت بحران از مهم‌ترین مسائل است. به گزارش سازمان بسیج جامعه پزشکی، علی‌اصغر یعقوبی، دبیر اجرایی چهارمین کنگره بین‌المللی بهداشت، درمان و مدیریت در حوادث و بلایا افزود: یکی از مهم‌ترین اهداف سازمان بسیج جامعه پزشکی ورود به عرصه‌های علمی پزشکی کشور در بخش تحقیقات، پژوهش و آموزش‌های پزشکی همچنین توانمندسازی نیروهای تحت پوشش برای ورود به حوزه مدیریت‌های کلان عرصه بهداشت و درمان در مواقع بحران است.

وی افزود: موقعیت خاص ایران به لحاظ قرار گرفتن در منطقه خاورمیانه و مبحث ارتقای مدیریت بحران در بلایا از مباحثی است که در چند سال اخیر به آن توجه خاص شده و این کنگره هم با رویکرد ارتقای مدیریت بحران و درگیر کردن سازمان‌ها و نهادهایی که در زمینه بلایا در کشور فعالیت می‌کنند، برگزار می‌شود.

یعقوبی گفت: نهادینه کردن مدیریت بحران و ایجاد مدیریت واحد حوادث با هماهنگی درون‌بخشی و برون‌بخشی در نظام جامعه مدیریت حوادث، ارتقای تخصص مدیران اجرایی در زمینه مباحث‌نظری آموزشی و پرورشی، مدیریت بحران با ارائه اطلاعات کافی به مدیران و ارتقای دانش آنها، ارائه طرح‌ها، لوایح و پیشنهاد تصویب قوانین مورد نیاز در مدیریت حوادث و بلایا و اطلاع‌رسانی عمومی و تخصصی در پیشگیری و مقابله با حوادث، از اهداف اصلی این کنگره است.

دبیر اجرایی کنگره بهداشت، درمان و مدیریت حوادث و بلایا اضافه کرد: از دیگر اهداف کنگره، انتقال تجربیات و بررسی عملکرد سیستم مدیریت بحران کشور در حوادث و بحرا‌ن‌های ملی، ارتقای مهارت‌های درمانی، مراقبتی پزشکان و پرستاران در بلایا، بالابردن آگاهی آنان در زمینه موازین اخلاقی پزشکی و پزشکی قانونی در حوادث و بلایا و بررسی و ارائه راهکارهای عملی به منظور توانبخشی و مددکاری متعهدانه است. وی افزود: کنگره از 5 کمیته مدیریت، درمان، امداد و نجات، احداث و توانبخشی تشکیل شده است. چهارمین کنگره بین‌المللی بهداشت، درمان و مدیریت در حوادث و بلایا با امتیاز آموزش به همت سازمان بسیج جامعه پزشکی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی ایران 24 تا 26 آذر در مرکز همایش‌های بین‌المللی رازی برگزار می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر