jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۹۴۶۵۴   ۲۷ آبان ۱۳۸۸  |  ۱۷:۲۱

افزایش متقاضیان سکه دربانک کارگشایی

نرخ ارزهای‌خارجی و سکه دربازار تهران

هر یورو امروز چهارشنبه در بازار تهران 14847 ریال‌ فروخته‌ شد.نرخ هر دلار آمریکا 9960 ریال ‌است و هر پوند انگلیس 16650 ریال‌ فروخته‌ شد.صد ین‌ ژاپن 11100 ریال‌ و فرانک‌ سوئیس 9868 ریال‌ فروش‌ رفت‌. قیمت هر دلار کانادا 9469 ریال بود.

نرخ‌ حواله‌ دلار آمریکا و یورو هم‌ به‌ ترتیب 9980 و 14872 ریال‌ است‌‌.

هر یورو در بانک‌ ملی ایران 14781 ریال‌ خریداری‌ و 14826 ریال‌ فروخته‌ شد‌.‌

در بانک‌ ملی‌ ایران‌ نرخ‌ خرید هر دلار آمریکا 9931 ریال‌ و نرخ‌ فروش 9961 ریال است‌‌.

قیمت‌ خرید و فروش‌ پوند انگلیس‌ 16693 و 16748 ریال‌، صد ین‌ ژاپن 11138 و 11188 ریال‌ و فرانک‌ سوئیس 9777 و 9822 ریال‌ اعلام‌ شده است‌‌.

نرخ‌ مرجع هر یورو و پوند انگلیس‌ امروز چهارشنبه در بانک‌ مرکزی 14786 و 16698 ریال، دلار 9937 ریال، نرخ‌ مرجع صد ین‌ ژاپن 11143 ریال و فرانک‌ سوئیس 9781 ریال‌ است‌.

قیمت سکه بهار آزادی در بازار تهران:

هر قطعه‌ سکه‌ تمام‌ بهار آزادی‌ طرح جدید امروز چهارشنبه  در بازار تهران 2 میلیون و 673 هزار ریال فروخته‌ شد.

قیمت هر قطعه‌ سکه‌ نیم‌ بهار آزادی نیز 1343300 ریال بود.

همچنین هر قطعه‌ سکه‌ ربع بهار آزادی 672500 ریال فروخته شد‌‌.

در عین حال امروز چهارشنبه قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی به 1149 دلار هم رسید که حدود 7 دلار بیشتر از دیروز است .

افزایش متقاضیان خرید سکه در بانک کارگشایی

علی عادلی گفت : با افزایش نسبی قیمت طلا در بازارهای جهانی ، قیمت پایه سکه یک بهار آزادی نیز 500 تومان افزایش یافت .

وی تقاضا برای خرید سکه تمام بهار آزادی را در جلسه حراجی امروز چهارشنبه بانک کارگشایی بیشتر از روزهای گذشته اعلام کرد و افزود : 80 درصد تقاضاها متوجه سکه تمام بهار ازادی بود .

رئیس بانک کارگشایی قیمت پایه سکه یک بهار آزادی را در جلسه حراجی صبح امروز این بانک که از ساعت 11 آغاز شد 267 هزار تومان اعلام کرد که 500 تومان بیشتر از دیروز است .

عادلی همچنین قیمت پایه سکه نیم و ربع بهار آزادی را به ترتیب 133 هزار و 500 تومان و 67 هزار تومان اعلام کرد که نسبت به روز گذشته تغییری نداشته است .

بانک کارگشایی یکی از مجراهای عرضه انواع سکه بهار آزادی بانک مرکزی است و در پی افزایش کاذب 15 تا 20 هزار تومانی هر قطعه سکه یک بهار آزادی در هفته گذشته ، این بانک نخستین بار جلسه حراجی انواع سکه بهار آزادی را بنا به دستور بانک مرکزی در دو نوبت صبح و عصر و همه روزه برگزار و اعلام کرد تا اطلاع بعدی این روند ادامه خواهد داشت .

در جلسات حراجی بانک کارگشایی انواع سکه های یک ، نیم و ربع بهار آزادی در بسته های یکصد قطعه ای و هر بسته به صورت جداگانه با قیمت پایه عرضه می شود و به بالاترین قیمت پیشنهادی به فروش می رسد .

خرید برای عموم از بانک کارگشایی آزاد است .

بانک کارگشایی وابسته به بانک ملی در خیابان مولوی ، غرب میدان محمدیه تهران واقع است .

واحد مرکزی خبر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر