jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۹۴۲۱۵   ۲۳ آبان ۱۳۸۸  |  ۰۰:۱۱

جام‌جم: ‌بقایای یکی از قدیمی‌ترین کارخانه‌های اسلحه‌سازی جهان با 10هزار سال قدمت در انگلیس کشف شد. باستان‌شناسان دانشگاه لیسستر (Leicester) در انگلیس در محوطه‌ای تاریخی در نزدیکی شهر ملتون (Melton) موفق به کشف بقایای یک کارخانه اسلحه‌سازی متعلق به عصر حجر شدند و تا به‌حال در آن، بقایای هزاران سلاح سنگی با قدمتی حدود 10هزار سال کشف شده است. مدیر پروژه کاوش در این محوطه تاریخی به خبرنگاران گفت: ما اکنون در مکانی قرار داریم که انسان‌های عصر حجر در 10هزار سال پیش، سلاح‌های سنگی در آن می‌ساختند.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر