jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۹۳۰۶۴   ۲۰ آبان ۱۳۸۸  |  ۱۶:۴۶

مدیر منطقه هشت شرکت انتقال گاز ایران از توقف صادرات گاز طبیعی به ارمنستان از بامداد امروز چهارشنبه خبر داد و گفت: طرف ارمنستانی وجود مشکلات فنی را علت عدم آمادگی دریافت گاز از ایران اعلام کرد.

ولی الله دینی در گفتگو با مهر از قطع صادرات گاز طبیعی به کشور ارمنستان از بامداد امروز خبر داد و افزود: توقف صادرات گاز به کشور ارمنستان بر اساس درخواست طرف ارمنستانی انجام گرفته که این کشور وجود مشکلات فنی در خاک خود را علت عدم دریافت واردات گاز طبیعی از ایران اعلام کرده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون به طور متوسط روزانه حدود 2 میلیون متر مکعب گاز طبیعی به ارمنستان صادر شده است، تصریح کرد: هم اکنون با ساخت خطوط انتقال جدید و تاسیسات تقویت فشار امکان افزایش ظرفیت صادرات گاز به این همسایه شمالی کشور تا سقف 10 میلیون متر مکعب در روز وجود دارد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه صادرات گاز ایران به ارمنستان از طریق نقطه مرزی دوردوز شهرستان جلفا انجام می گیرد، افزود: همچنین برای صادرات گاز یک خط لوله به طول 110 کیلومتر و قطر 30 اینچ احداث شده است.

مدیر منطقه هشت شرکت انتقال گاز ایران با اشاره به اینکه هم اکنون امکان صادرات گاز طبیعی به جمهوری نخجوان و کشور ترکیه برقرار است، بیان کرد: همچنین روزانه حدود یک میلیون و 200 هزار متر مکعب گاز از جمهوری آذربایجان وارد می کنیم.

دینی با تاکید بر اینکه در صورت مرتفع شدن مشکلات فنی طرف ارمنستانی امکان برقراری مجدد صادرات گاز طبیعی به این کشور وجود دارد، خاطر نشان کرد: قطع صادرات گاز باهماهنگی ستاد شرکت ملی گاز ایران انجام گرفته است.

وی در پایان خاط نشان کرد: در طی 24 ساعت گذشته در مجموع حدود 23 میلیون متر مکعب گاز طبیعی از طریق منطقه هشت شرکت انتقال گاز ایران به کشورهای همسایه شمالی و شمال غربی صادر شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر