jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۲۹۱۶۴   ۲۸ شهريور ۱۳۸۲  |  ۲۲:۲۷

آیت الله جنتی ، امام جمعه موقت تهران قطعنامه شورای داوری آژانس بین المللی انرژی هسته ای را بر ضد فعالیت های صلح جویانه هسته ای ایران محکوم کرد و گفت : پروتکل الحاقی 2+93 ذلت فوق العاده ای را بر ایران تحمیل می کند و این پروتکل را به هیچ وجه نباید بپذیریم .

به گزارش واحد مرکزی خبر ، آیت الله جنتی در جمع نمازگزاران تهرانی این قطعنامه را خلاف ضوابط بین المللی دانست و افزود: ملت ما که از همه چیز خود برای حفظ دین ، مملکت و انقلاب گذشته است حاضر نیست این ذلت را بپذیرد و اجازه دهد بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی هر وقت خواستند بدون محدودیت زمانی و مکانی و فقط به بهانه سلاح هسته ای ، ایران را بازرسی کنند. وی اظهار کرد: شورای داوری با اتهام بی اساس به ایران مبنی بر تلاش برای ساخت بمب هسته ای ، الزام کرده اند که ایران باید تمام فعالیت های هسته ای خود را متوقف کند ، کاری که در دنیا آزاد است و هیچ جا ممنوع نیست . آیت الله جنتی در ادامه سال جدید تحصیلی را به دانش آموزان ، دانشجویان ، فرهنگیان و استادان دانشگاه تبریک گفت .

فرمانده سپاه پاسداران : امریکا توان خود را
برای تغییرات سیاسی در خاورمیانه بسیج کرده است

همچنین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت : وقتی صدام از مدار منافع امریکایی ها خارج شد، سیاست امریکا بر فرسایش تدریجی پایه های قدرت این رژیم قرار گرفت و سرانجام با یک شوک سریع ، نظام بی ریشه بعث عراق را فرو ریخت و عراق وارد دوره ای مبهم ، بی ثبات و ناپایدار شد. سرلشکر پاسدار سیدیحیی رحیم صفوی در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه تهران با موضوع «تحلیل دفاع مقدس و وضعیت جدید امنیتی پیرامون ایران» به حوادثی که پس از خاتمه جنگ عراق علیه ایران اتفاق افتاد، اشاره کرد و گفت : وقتی در سال 1369 عراق به کویت حمله کرد و وارد حوزه منافع حیاتی امریکایی ها شد، امریکا همه دنیا را بسیج و جهان را نسبت به حمله به عراق متقاعد کرد و سازمان ملل را در خدمت اهداف خود قرار داد.

امام جمعه موقت قم :
بیانیه شورای داوری در حقیقت محکومیت علم و تمدن است

امام جمعه موقت قم گفت : آژانس بین المللی انرژی اتمی با صدور قطعنامه علیه ایران ، در حقیقت علم و تمدن را محکوم کرد. آیت الله جوادی آملی ، در خطبه های نماز جمعه این شهر افزود: جمهوری اسلامی براساس مبانی دینی ، هیچ گاه به دنبال سلاحهای مرگبار نیست و خود از قربانیان آن است . وی گفت : آنان از شهدا و امام راحل یاد گرفتند که تکثیر و گسترش سلاحهای هسته ای و شیمیایی بد است ؛ پس چرا ایران اسلامی را به این بهانه متهم می کنند. امام جمعه موقت قم افزود: آژانس بین المللی انرژی اتمی از سالها پیش فعالیت های هسته ای ایران را زیر نظر داشته و مورد بازرسی قرار داده است و بخوبی به صلح آمیز بودن آن واقف است . آیت الله جوادی آملی گفت : آنان در حالی ایران را با صدور قطعنامه محکوم کردند که رژیم اشغالگر قدس و امریکا دارای سلاحهای اتمی هستند، اما اقدامی از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی علیه آنها صورت نگرفته است .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

إِنَّ اللَّهَ یحِبُّ الَّذِینَ یقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِهِ صَفًّا کأَنَّهُمْ بُنْیانٌ مَرْصُوصٌ. بیست و نهم فروردین، روز حیات دوباره ارتش و سالروز اعتماد تاریخ‌ساز امام(ره) به این بازوی عظیم انقلابی، یادآور تجدید میثاق غیورمردانی است که جانانه و عاشقانه در راه تحقق آرمان‌های والا و انقلابی امام خود گام برداشتند.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر