jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۲۹۱۱۶   ۲۶ شهريور ۱۳۸۲  |  ۲۲:۳۳

دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی وزارت بهداشت ، نقل و انتقالات ممنوع دانشگاه ها را اعلام کرد.

دکتر محمدرضا صبری در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: انتقال از دوره های شبانه به روزانه ، از دانشگاه پیام نور به دانشگاه های حضوری اعم از روزانه و شبانه و از دانشگاه های غیردولتی به دانشگاه های دولتی ممنوع است ؛ ولی انتقال بعکس آن ، با موافقت دانشگاه مبدا و مقصد بلامانع است . دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی وزارت بهداشت همچنین دستورالعمل نحوه انتقال دایم دانشجویان دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور در سال تحصیلی 82-83 را اعلام کرد. صبری افزود: همه دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور با توجه به آیین نامه اجرایی کمیسیون بررسی موارد خاص ، ملزم به پذیرش انتقال قطعی دانشجویان سایر دانشگاه ها حداقل به میزان سالانه 2درصد آخرین ظرفیت پذیرش دانشجو در تمامی رشته های تحصیلی مقاطع کاردانی ، کارشناسی ناپیوسته ، کارشناسی پیوسته و دکترای عمومی (پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی) هستند. وی با بیان این که براساس ضوابط و مقررات انتقال دانشجویان ، فرم درخواست انتقال تنها به دانشجویانی ارائه می شود که حائز شرایط خاصی باشند، افزود: شهادت ، فوت یا معلول شدن سرپرست خانواده دانشجو به طوری که وی به تشخیص مراجع قانونی به عنوان کفیل خانواده شناخته شود، معلولیت موثر دانشجو به نحوی که به تشخیص شورای عالی پزشکی به طور مستقل قادر به ادامه زندگی نباشد و همچنین ازدواج رسمی و دایمی دانشجوی دختر به شرطی که محل تحصیل یا اشتغال همسر وی در شهر تهران باشد، از جمله این شرایط است . وی در خصوص نقل و انتقال دانشجویان شاهد جدیدالورود تصریح کرد: سهمیه 5/2 درصد انتقال دانشجویان شاهد جدیدالورود مشمول این دستورالعمل نیست و چنانچه دانشگاه با دانشجویانی با شرایط مساوی برخورد نمود، البته خانواده شهدا، مفقودین و جانبازان با درجه مجروحیت 25درصد به بالا و آزادگان در اولویت هستند. دکتر صبری با بیان این که هر دانشجویی در طول مدت تحصیل تنها برای یک بار مجاز به انتقال است ، گفت : جابه جایی 2دانشجو با موافقت دانشگاه های مبدا و مقصد در صورتی که ادامه تحصیل هر یک در دانشگاه های مبدا از نظر مقررات آموزشی و انضباطی بلامانع باشد و هر 2دانشجو در یک مرحله از آموزش مشغول به تحصیل باشند، در طول مدت تحصیل برای یک بار بلامانع است .دکتر صبری در ادامه خاطرنشان کرد: تصمیم گیری در خصوص دانشجویان متقاضی میهمان و گذراندن تک درس مثل گذشته و در چارچوب آیین نامه آموزشی مصوب شورای عالی برنامه ریزی ، با توافق دانشگاه های مبدا و مقصد صورت می گیرد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

محیط‌بانان آسان می‌میرند، جنگلبانان آسان پر می‌کشند؛ هیچ‌کس هوای مردان طبیعت را ندارد، این زخمی است کهنه که شهادت بیش از ۱۶۰محیط‌ بان و جنگلبان در ۴۰سال گذشته آن را تایید می‌کند؛ زخمی که دوشنبه گذشته با شهادت دو محیط‌بان در زنجان دوباره سر باز کرد، زخمی که اگر ریشه‌های آن را جست‌وجو کنیم به کمبود نیرو، تجهیزات، آموزش، بی‌توجهی به استفاده از فناوری و ظرفیت جوامع محلی و سیاست‌های اشتباه خواهیم رسید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر