jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۹۱۰۸   ۲۶ شهريور ۱۳۸۲  |  ۲۲:۲۹

وزیر نفت کشورمان پس از عقب نشینی شرکتهای ژاپنی از امضای قرارداد نهایی میدان نفتی آزادگان ، دیروز از آغاز مذاکره شرکت ملی نفت با چند کمپانی بین المللی درباره توسعه این میدان نفتی عظیم جهان در چند روز گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما ، بیژن نامدار زنگنه روز گذشته پس از پایان جلسه هیات وزیران در گفتگو با خبرنگاران گفت : برای توسعه میدان نفتی آزادگان با چند شرکت خارجی وارد مذاکره شده ایم . وی با اشاره به امضائ نشدن قرارداد نهایی میدان نفتی آزادگان از سوی شرکت های ژاپنی در 30ژوئن (9تیر) در پاسخ به این پرسش که آیا ضرب الاجل ایران به ژاپن درباره امضای قرارداد میدان نفتی آزادگان هم اکنون به اتمام رسیده است ، گفت :هم اکنون زمان مذاکره انحصاری با ژاپنی ها به اتمام رسیده است . وزیر نفت همچنین در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر این که آیا امنیت ملی حکم نمی کند که پس از نشست وین و نقش ژاپن در صدور قطعنامه ضد ایرانی شورای داوری آژانس بین المللی انرژی اتمی ، توسعه میدان نفتی آزادگان هر چه زودتر توسط امضای قرارداد آن با شرکتهای داخلی یا خارجی و جدای از شرکت های ژاپنی آغاز شود، تاکید کرد: به شرکت ملی نفت کشورمان در روزهای گذشته دستور داده شد تا نسبت به انعقاد قرارداد توسعه میدان نفتی آزادگان با شرکتهای خارجی وارد مذاکره شود. زنگنه با اشاره به شروع این مذاکرات گفت : نتیجه این مذاکرات در صورت نهایی شدن آن به اطلاع عموم خواهد رسید. وزیر نفت به تعداد و اسامی شرکتهای خارجی که شرکت ملی نفت با آنها درباره توسعه میدان نفتی آزادگان وارد مذاکره شده است ، اشاره ای نکرد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر