jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۹۰۵۰   ۲۵ شهريور ۱۳۸۲  |  ۲۲:۳۹

وزیر بازرگانی شایعه ادغام وزارتخانه های صنایع و بازرگانی را تکذیب کرد.

محمد شریعتمداری در حاشیه جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی به خبرنگار«جام جم» گفت : وزیر صنایع این شایعه را تکذیب کرد و در حال حاضرشرایط برای اجرای این طرح فراهم نیست . پیش از این برخی مسوولان وزارت صنایع از ادغام این وزارتخانه در وزارت بازرگانی خبر داده بودند. شریعتمداری همچنین گفت : قانون اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران بطور کامل تغییر خواهد کرد. وی همچنین اعلام کرد: تلاش بر این است که تا پایان سالجاری لایحه اصلاح قانون اتاق بازرگانی برای اصلاح در اختیار مجلس قرار گیرد. شریعتمداری تصریح کرد: در لایحه اصلاحیه قانون اتاق بازرگانی پیش بینی شده که اتاق از جایگاه قانونی مناسبی برخوردار شود که هیچ مسوولی بدون کسب نظرات نمایندگان اتاق بازرگانی نتواند تصمیمی در عرصه های اقتصادی بگیرد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر