jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۲۸۹۱۳   ۲۳ شهريور ۱۳۸۲  |  ۱۶:۳۱

جام جم آنلاین - رهبر جنبش اتحاد امریکا و 151 نفر از تظاهرکنندگان امریکایی در حمایت از اعتصابیون دانشگاه ییل بازداشت شدند.

ای بی سی گزارش داد: جان سوئینسی و بیش از 10 هزار نفر از طرفداران وی در یک تظاهرات گسترده در نیوهاون ایالت کنکیتکت شرکت و خیابانها را بسته و در حمایت از حقوق اجتماعی کارمندان واحد دانشگاهی ییل در منطقه شعار سر دادند.
وی که دستان خود را با پلاستیک گره زده بود شعار می داد به وضعیت کارگران برسید.
مگ ریچیو ، کارگر رستوران در واحد دانشگاهی ییل گفت : هرگز فکر نمی کرد پلیس به خشونت متوسل شده و آنها را به بازداشتگاه ببرد.
وی گفت : من سزاوار اتهام بزهکاری نیستم چرا که من برای بزهکاران کار می کنم ! اتحادیه شمال شرق حدود 3 هفته است که برای بهتر شدن وضعیت شغلی خود دست به اعتراض زده بودند اما اینک مردم نیز به آنها پیوسته و خواستار کمک و مساعدت عمومی شدند.
سوئینی گفت : آنها علیه یک انستیتو بسیار ثروتمند که به کارمندان خود نمی رسد ، جنگ می کنند.
تام کونری ، سخنگوی دانشگاه ییل نیز این اظهارات را رد کرده و تقاضای اعتصابیون را بی اساس دانست .

دستگیری جسی جکسون در تظاهرات روز کار امریکا
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر