jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۹۰۲۰   ۳۰ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۲۶

گروه جامعه: معاون سلامت وزارت بهداشت گفت: تعداد مبتلایان به آنفلوانزای نوعA در کشور به 1194 نفر رسید و تعداد فوتی‌های این بیماری به 16 نفر افزایش یافت.

به گزارش فارس، حسن امامی رضوی دیروز در جمع خبرنگاران در حاشیه همایش سلامت روان، افزود: شیوع این بیماری طی هفته گذشته در برخی شهرها مثل قم، اراک و برخی شهرهای استان سیستان و بلوچستان بیشتر بوده است و حتی یک دانش‌آموز در این شهرها به علت ابتلا به این بیماری فوت کرد.

وی ادامه داد: بیشتر افرادی که طی هفته گذشته در این مناطق به آنفلوآنزا مبتلا شدند، آنفلوآنزای آنها از نوع1N1H نوعA بوده است و این بیماری در کشور به سرعت در حال افزایش است و حتماً مردم باید مراقبت‌های بهداشتی را جدی بگیرند.معاون سلامت وزارت بهداشت افزود: در صورتی که یک دانش آموز در یک کلاس درس به این بیماری مبتلا شود، نیازی به تعطیل کردن کلاس نیست، اما اگر چند نفر همزمان به این بیماری مبتلا شدند، باید کلاس درس تعطیل شود و باید دقت کرد که در این زمینه در مدارس افراط و تفریط نشود.امامی رضوی گفت: با توجه به نگرانی جدی ما از شیوع این بیماری در مدارس و در بین دانش‌آموزان، نماینده وزارت بهداشت برای آموزش پرسنل این وزارتخانه در آموزش و پرورش مستقر شده است تا به سوالات پاسخ دهد، مربیان بهداشت و معلمان در این زمینه آموزش دیده‌اند و اگر مردم پرسشی دارند در هر شهری که هستند می‌توانند با اورژانس 115 تماس بگیرند.وی افزود: بیشتر فوتی‌های این بیماری در کشور افرادی بودند که ضعف سیستم ایمنی داشته‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر