jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۶۴۲ ۲۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۹

آسیب‌دیدگان حادثه درودزن از ماه آینده حقوق می‌گیرند

مستمری مادام‌العمر برای دانش آموزان نقاب پوش

شیراز - خبرنگار جام‌جم: مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر کشور گفت: دانش‌آموزان آسیب‌دیده آتش‌سوزی حادثه مدرسه شهید رحیمی درودزن از توابع مرودشت در استان فارس زیر پوشش بیمه روستایی و عشایری قرار گرفتند و مادام‌العمر مستمری دریافت خواهند کرد. مجید موسویان، در ششمین جلسه کارگروه اجتماعی استان فارس دراین‌باره تاکید کرد: صندوق بیمه‌، همان خدماتی را ارائه می‌دهد که با بیمه تامین اجتماعی، افراد زیر پوشش از آن بهره‌مند می‌شوند.

وی با بیان این‌که جذب افراد، در این صندوق بیمه‌ای به‌صورت «خویش‌فرما» است، خاطرنشان کرد: تاکنون 25 درصد جمعیت روستایی و عشایری کشور زیر پوشش این بیمه قرار گرفته‌اند.

به گفته موسویان از جمعیت 371 هزار خانوار روستایی و عشایری استان فارس، 258 هزار خانوار مشمول بیمه روستایی و عشایری‌اند که از این تعداد، فقط 50 هزار و 450 خانوار روستایی و عشایری فارس در این صندوق عضو شده و بیمه هستند.

موسویان با بیان این‌که نظام بیمه‌ای اقتضا می‌کند شخص ابتدا بیمه شود بعد در صورت بروز حادثه مستمری به او تعلق گیرد، خاطرنشان کرد: با دستور ریاست جمهوری و به پاس انسان‌دوستی، وظیفه شرعی و انسانی بود که این دانش‌آموزان حادثه دیده زیر پوشش بیمه یاد شده قرار گرفتند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر کشور سطح حداکثری مستمری را که به افراد زیر پوشش بیمه تعلق می‌گیرد برای هر خانواده در ماه 146 هزار تومان و برای هر فرد، 70هزار تومان ذکر کرد.

موسویان افزود: این دانش‌آموزان آسیب‌دیده از ابتدای آبان هر‌ماه به ‌صورت مادام‌العمر 200 هزار تومان مستمری دریافت می‌کنند و البته این مبلغ به‌ صورت سنواتی افزایش پیدا می‌کند.

حدود 3 سال پیش بخاری‌های نفتی مدرسه شهید رحیمی درود زن از توابع مرودشت آتش گرفت. در این حادثه 7 دانش‌آموز آسیب‌ دیدند و صورت‌هایشان به طرز فجیعی سوخت، به‌طوری‌که این دانش‌آموزان هم‌اکنون نیز پس از چند بار جراحی پلاستیک، به خاطر شدت سوختگی، از نقاب استفاده می‌کنند. این سوختگی‌ها به حدی بود که بعضی از نیکوکاران محلی به خاطر تاخیر در درمان این بچه‌های دانش‌آموز تاکید کردند اگر دولت نمی‌تواند این مهم را به انجام برساند، حاضرند هزینه جراحی و درمان را تقبل کنند، اما در نهایت صندوق بیمه‌ای یاد شده در واکنش به این انتقادها و توضیح دلیل تاخیر در پرداخت هزینه‌های جاری و درمانی دانش‌آموزان، خبر اعطای مستمری به این آسیب‌دیدگان را منتشر ساخت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر