jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۶۳۴   ۲۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۳

گروه اقتصاد: با تصمیم نمایندگان ویژه رئیس‌جمهور در ستاد کاهش آثار ناشی از خشکسالی، به‌منظور حمایت از کشاورزان آسیب‌دیده از خشکسالی‌های اخیر و پیشگیری از خشکسالی‌های احتمالی آینده، 19 هزار میلیارد ریال اعتبار برای مدیریت خشکسالی در استان‌های کشور اختصاص ‌یافت تا با رعایت قوانین و مقررات مربوط و احکام مقرر هزینه شود. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، بر اساس دستورالعمل هیات دولت، مبلغ 19 هزار و 358 میلیارد ریال اعتبار مربوط به 2 درصد بودجه مدیریت خشکسالی از محل بودجه عمومی دولت براساس شاخص‌های جمعیت برخورداری آب شرب شهری و روستایی آسیب‌پذیری منابع آب، میزان سطح زیر کشت، ‌تعداد بهره‌برداران بخش کشاورزی و مصرف سالانه آب کشاورزی نزولات جوی اختصاص می‌یابد.

از 80 درصد سرجمع بودجه مدیریت خشکسالی این دستورالعمل، به مبلغ 15 هزار و 486 میلیارد و 400 میلیون ریال برای اجرای برنامه‌های مدیریت خشکسالی با در نظر گرفتن 65درصد سهم بخش کشاورزی و 35 درصد سهم بخش آب در دو مرحله به نسبت مساوی براساس جدول مصوب دولت، در اختیار شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان‌ها قرار می‌گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط و با رعایت 4 اولویت‌ زیر با هماهنگی وزارتخانه‌های نیرو و جهاد کشاورزی در بخش‌های آب و کشاورزی به مصرف برسد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

یک نکته مثبت و خوب مذاکرات وین این است که مسؤولان دولت با یک موضع عقلانی و مبتنی بر سیاست قطعی نظام در مذاکرات سطح کارشناسی حاضر شده‌اند.

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ در جهان، ناشناخته بودن ویروس کرونا تنها محدود به درک مردم عادی نبود و این ویروس برای جامعه پزشکی هم ناشناخته بود.

خودمان به خودمان رحم کنیم

خودمان به خودمان رحم کنیم

متاسفانه کرونا روی زندگی همه تأثیر منفی گذاشته است. به‌خصوص هنرمندان و پیشکسوت‌هایی مثل من که حدود ۱۵- ۱۴ ماه است که هیچ پیشنهادی را قبول نکردم.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر