jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۶۳۴   ۲۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۳

گروه اقتصاد: با تصمیم نمایندگان ویژه رئیس‌جمهور در ستاد کاهش آثار ناشی از خشکسالی، به‌منظور حمایت از کشاورزان آسیب‌دیده از خشکسالی‌های اخیر و پیشگیری از خشکسالی‌های احتمالی آینده، 19 هزار میلیارد ریال اعتبار برای مدیریت خشکسالی در استان‌های کشور اختصاص ‌یافت تا با رعایت قوانین و مقررات مربوط و احکام مقرر هزینه شود. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، بر اساس دستورالعمل هیات دولت، مبلغ 19 هزار و 358 میلیارد ریال اعتبار مربوط به 2 درصد بودجه مدیریت خشکسالی از محل بودجه عمومی دولت براساس شاخص‌های جمعیت برخورداری آب شرب شهری و روستایی آسیب‌پذیری منابع آب، میزان سطح زیر کشت، ‌تعداد بهره‌برداران بخش کشاورزی و مصرف سالانه آب کشاورزی نزولات جوی اختصاص می‌یابد.

از 80 درصد سرجمع بودجه مدیریت خشکسالی این دستورالعمل، به مبلغ 15 هزار و 486 میلیارد و 400 میلیون ریال برای اجرای برنامه‌های مدیریت خشکسالی با در نظر گرفتن 65درصد سهم بخش کشاورزی و 35 درصد سهم بخش آب در دو مرحله به نسبت مساوی براساس جدول مصوب دولت، در اختیار شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان‌ها قرار می‌گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط و با رعایت 4 اولویت‌ زیر با هماهنگی وزارتخانه‌های نیرو و جهاد کشاورزی در بخش‌های آب و کشاورزی به مصرف برسد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

یک) هرآنچه از تو بیادم می‌آید آلوده به غم است. تو یک جاعل بودی، یک کلاهبردار حرفه‌ای. دردهای کمرشکن را در مشتهایت پنهان می‌کردی و ناگهان چون شعبده‌بازی چیره دست سرودی خجسته از کلاه جادویی کلمات بیرون می‌کشیدی.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر