jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۵۸۹ ۲۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۱

گروه سیاسی: فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز گذشته از تصویب ساختار جدید سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی خبر داد. به گزارش «جام‌جم»، سردار سرلشگر محمدعلی جعفری که در مراسم تودیع و معارفه فرماندهان قدیم و جدید سازمان بسیج مستضعفین صحبت می‌کرد، با بیان این‌که تغییرات ساختاری در سپاه به دلیل تغییر تهدیدات علیه نظام جمهوری اسلامی انجام شده است، گفت: این تغییرات ساختاری که از حدود یکی دو سال قبل، با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح در حال اجرا بود، روز یکشنبه و پیش از نماز مغرب و عشا، به تصویب رهبر معظم انقلاب اسلامی رسید.

سردار جعفری با بیان این‌که همه عرصه‌های ماموریتی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صحنه‌های برخورد فیزیکی نیست، گفت: بخش مهمی از ماموریت سپاه پاسداران حضور در عرصه جنگ نرم است که در ساختار جدید، این مسوولیت به عهده سازمان بسیج مستضعفین گذاشته شده است.

وی تشکیل سپاه‌های استانی را که اوایل سال گذشته انجام شد، بخشی از تغییرات انجام شده در ساختار سپاه خواند و گفت: به این جمع‌بندی رسیدیم که تمام قدرت سپاه در هر استان در یک ستاد متمرکز شود و زیرمجموعه‌ها، تحت فرماندهی واحد در یک استان قرار بگیرد که این الگو مورد نظر خاص رهبر انقلاب بود و از خیرات و برکات آن نیز بسرعت بهره‌مند شدیم.فرمانده کل سپاه این تصمیم را ساختاری، اصولی، مبنایی و براساس ملاحظات اساسی و عمده عنوان کرد و گفت: با استفاده از این ساختار، یگان‌های نیروی زمینی و بسیج با یکدیگر مشارکت می‌کنند و یک نوع هم افزایی به وجود می‌آید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر