jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۲۸۸۵۷   ۲۲ شهريور ۱۳۸۲  |  ۰۱:۰۹

جام جم آنلاین - مقامات ارتش امریکا روز جمعه 12 سپتامبر با صدور بیانیه های جداگانه ای از کشته و مجروح شدن دستکم 12 سرباز امریکایی در عراق خبر دادند.

به گزارش شبکه تلویزیونی کانال 2 فرانسه ، ارتش امریکا با صدور بیانیه ای اعلام کرد حوالی ساعت 3 بامداد به وقت محلی روز جمعه در جریان یک تیراندازی در شهر رمادی دو سرباز امریکایی کشته و هفت سرباز دیگر مجروح شدند.
همچنین بر اثر انفجار یک بمب دست ساز که در مسیر یک کاروان نظامی امریکا در جاده ای در نزدیکی شهر فلوجه کار گذاشته شده بود ، 3 سرباز امریکایی مجروح شدند و خودروی هامووی آنها منهدم گردید.

در عین حال یک کاروان نظامی امریکا روز جمعه بعدازظهر در بخش حلابس در 3 کیلومتری شهر فلوجه توسط افراد مسلح مورد حمله قرار گرفت در این حمله یک کامیون و یک خودروی نظامی ارتش امریکا منهدم شدند.
از تعداد تلفات امریکایی ها در این حمله گزارشی مخابره نشده است .

7 سرباز امریکایی در عراق مجروح شدند
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر