jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۵۵۵ ۲۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۸

گروه جامعه: با آغاز ثبت‌نام آزمون کارشناسی‌ارشد سال 1389 از سه‌شنبه 5 آبان، سازمان سنجش اعلام کرد: سازمان سنجش برای رشته‌های مختلف گروه‌های آموزشی آزمون کارشناسی‌ارشد در هیچ سالی منابع مشخصی معرفی نکرده است و تنها دروس امتحانی، ‌تعداد سوالات و ضرایب دروس تعیین و اعلام شده است. به گزارش ایسنا، با اعلام سازمان سنجش آموزش کشور همان‌گونه که از ماهیت مقطع کارشناسی‌ارشد برمی‌آید، مساله پژوهش در این دوره حرف اول را می‌زند، پس ‌باید کسانی مشتاقانه به دنبال پذیرفته شدن در آزمون این مقطع باشند که نوعا از علایقی عمیق به جستجوگری و پژوهش برخوردارند.

این سازمان در ارتباط با منابع آزمون کارشناسی‌ارشد در رشته‌های مختلف می‌افزاید: ‌از سوی سازمان سنجش برای هر یک از رشته‌های متنوع در تمام گروه‌های آموزشی در آزمون کارشناسی‌ارشد در هیچ سالی منابع مشخصی معرفی نشده است و داوطلبان آزمون کارشناسی‌ارشد برای آگاهی از مفاد و سرفصل دروس امتحانی هر یک از رشته‌های دانشگاهی در این آزمون ‌باید به گروه‌های آموزشی هر یک از دانشگاه‌های سراسر کشور که رشته یا رشته‌های مورد نظرشان را داراست، مراجعه کنند.

در ادامه اطلا‌عیه آمده است: تنها موضوعی که راجع به رشته‌های امتحانی آزمون کارشناسی‌ارشد از سوی سازمان سنجش مشخص شده است، ‌دروس امتحانی، ‌تعداد سوالات و همچنین ضرایب تعیین شده برای هر یک از آنهاست. بدیهی است تغییرات احتمالی مربوط به کاهش یا افزایش دروس امتحانی هر رشته و همین طور ضرایب تعیین شده برای آنها در قالب اطلاعیه‌های سازمان سنجش منتشر می‌شود و به اطلاع داوطلبان می‌رسد.

همچنین آزمون کارشناسی‌ارشد سال 88 از28 تا 30 بهمن برگزار می‌شود و این زمان در مقایسه با آزمون سراسری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی که در اوایل تیرماه هر سال برگزار می‌شود، فرصت کمتری را برای بازخوانی و مرور دروس اصلیهر آزمون در هر رشته امتحانی برای داوطلبان ورود به مقطع کارشناسی‌ارشد باقی می‌گذارد؛ فرصتی که اگر از هم اکنون تا زمان آزمون کارشناسی‌ارشد سال 89 حساب کنیم، 4 ماه یا به‌عبارت دیگر 17 هفته را دربرمی‌گیرد. مشخص است که این زمان فرصت محدودی برای مطالعه تمام جزئیات دروس امتحانی هر یک از رشته‌های متنوع آزمون کارشناسی‌ارشد است و نمی‌توان در این زمان اندک به یادگیری عمیق هر یک از دروس امتحانی یک رشته پرداخت. بنابراین ‌باید برای کسب موفقیت در این آزمون راهکار دیگری اندیشیده شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر