jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۵۵۵   ۲۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۸

گروه جامعه: با آغاز ثبت‌نام آزمون کارشناسی‌ارشد سال 1389 از سه‌شنبه 5 آبان، سازمان سنجش اعلام کرد: سازمان سنجش برای رشته‌های مختلف گروه‌های آموزشی آزمون کارشناسی‌ارشد در هیچ سالی منابع مشخصی معرفی نکرده است و تنها دروس امتحانی، ‌تعداد سوالات و ضرایب دروس تعیین و اعلام شده است. به گزارش ایسنا، با اعلام سازمان سنجش آموزش کشور همان‌گونه که از ماهیت مقطع کارشناسی‌ارشد برمی‌آید، مساله پژوهش در این دوره حرف اول را می‌زند، پس ‌باید کسانی مشتاقانه به دنبال پذیرفته شدن در آزمون این مقطع باشند که نوعا از علایقی عمیق به جستجوگری و پژوهش برخوردارند.

این سازمان در ارتباط با منابع آزمون کارشناسی‌ارشد در رشته‌های مختلف می‌افزاید: ‌از سوی سازمان سنجش برای هر یک از رشته‌های متنوع در تمام گروه‌های آموزشی در آزمون کارشناسی‌ارشد در هیچ سالی منابع مشخصی معرفی نشده است و داوطلبان آزمون کارشناسی‌ارشد برای آگاهی از مفاد و سرفصل دروس امتحانی هر یک از رشته‌های دانشگاهی در این آزمون ‌باید به گروه‌های آموزشی هر یک از دانشگاه‌های سراسر کشور که رشته یا رشته‌های مورد نظرشان را داراست، مراجعه کنند.

در ادامه اطلا‌عیه آمده است: تنها موضوعی که راجع به رشته‌های امتحانی آزمون کارشناسی‌ارشد از سوی سازمان سنجش مشخص شده است، ‌دروس امتحانی، ‌تعداد سوالات و همچنین ضرایب تعیین شده برای هر یک از آنهاست. بدیهی است تغییرات احتمالی مربوط به کاهش یا افزایش دروس امتحانی هر رشته و همین طور ضرایب تعیین شده برای آنها در قالب اطلاعیه‌های سازمان سنجش منتشر می‌شود و به اطلاع داوطلبان می‌رسد.

همچنین آزمون کارشناسی‌ارشد سال 88 از28 تا 30 بهمن برگزار می‌شود و این زمان در مقایسه با آزمون سراسری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی که در اوایل تیرماه هر سال برگزار می‌شود، فرصت کمتری را برای بازخوانی و مرور دروس اصلیهر آزمون در هر رشته امتحانی برای داوطلبان ورود به مقطع کارشناسی‌ارشد باقی می‌گذارد؛ فرصتی که اگر از هم اکنون تا زمان آزمون کارشناسی‌ارشد سال 89 حساب کنیم، 4 ماه یا به‌عبارت دیگر 17 هفته را دربرمی‌گیرد. مشخص است که این زمان فرصت محدودی برای مطالعه تمام جزئیات دروس امتحانی هر یک از رشته‌های متنوع آزمون کارشناسی‌ارشد است و نمی‌توان در این زمان اندک به یادگیری عمیق هر یک از دروس امتحانی یک رشته پرداخت. بنابراین ‌باید برای کسب موفقیت در این آزمون راهکار دیگری اندیشیده شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر