jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۴۰۴ ۲۷ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۹

تبریز - سعیده دلال‌علیپور خبرنگار جام‌جم: مرگ مشکوک یک مادر 18 ساله در بیمارستان اهر، واکنش‌هایی را آفرید و به ایجاد موجی از تاثر همراه با اظهار نظرهای رسانه‌ای مقامات استانی و مسوولان بیمارستانی دامن زد. به گزارش خبرنگار ما، رمضان‌پور، عضو شورای شهر هوراند در گفتگو با خبرنگار جام‌جم گفت: این مادر 18 ساله در شرایط اورژانسی به بیمارستان اهر منتقل شد و پزشک معالج در همان ویزیت اولیه آن هم در بیمارستان دولتی مبلغ 400 هزار تومان درخواست کرد.وی افزود: مادر بیمار با بیان این که هم اکنون پولی در دسترس ندارم، اظهار کرد: شما دخترم را نجات بده و در مقابل بجای 400 هزار تومان، چهار میلیون تومان می‌دهم.

عضو شورای شهر هوراند تصریح کرد: با وجود این گفتگوها دکتر جراح 24 ساعت در عمل جراحی وقفه و کوتاهی کرد تا این که بیمار حالش وخیم‌تر شد و بعد از این مدت جهت سزارین به اتاق عمل منتقل شد و عمل جراحی او حدود 7 دقیقه به طول انجامید و دکتر بدون این که منتظر به هوش آمدن بیمار شود، وی را ترک کرد.اما دکتر اصغرپور، رئیس بیمارستان در این خصوص گفت: بیمار در حالت طبیعی وارد بیمارستان شده بود و پس از مدتی انتظار برای زایمان طبیعی به اتاق عمل منتقل شد.

وی افزود: بعد از عمل و در کالبدشکافی متوجه یکی از عوارض نادر بیماری که همانا لخته شدن خون در بدن یا به اصطلاح علمی (احتمال اختلال فاکتور پنج) می‌باشد مشاهده گردید و مشخص شد آن لخته شریان ریوی را گرفته و به مرگ مریض منجر شده است.دکتر اصغرپور در خصوص عدم پرداخت مبلغ 400 هزار تومان از سوی اطرافیان بیمار اظهار کرد: عدم پرداخت وجه مورد نظر هیچ تاثیری در دیرکرد عمل جراحی نداشته و علی رغم اینها جهت روشن شدن مساله و تنویر افکار عمومی مساله در دست پی‌گیری است.پزشک معالج وی هم گفت: صبح جمعه طبق روال دیگر مریض‌ها، وی را نیز ویزیت کردم و چون سونوگرافی گزارش داده بود دو سه روزی از وضعیت زایمان گذشته لذا شروع به القای زایمان کردیم.وی گفت: بعد از عمل جراحی هم مریض و هم نوزاد حالشان خوب بود و صحیح و سالم به بخش منتقل شدند اما حدود دو ساعت بعد از عمل ناگهان حال مادر بد شد و تلاش شش هفت متخصص برای نجات وی بی نتیجه ماند و متاسفانه مادر فوت کرد.دکتر معالج گفت: تشخیص اولیه ما پساب لخته بود و بعد از کالبد شکافی مشخص شد یک لخته حدود چهار سانتی از شریان اصلی خارج شده که عامل مرگ وی بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر