jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۳۹۰   ۲۷ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۳

گروه اقتصاد: هیات دولت در جهت سیاست‌های اصل 44 و تقویت بخش خصوصی، شرکت های نیمه‌دولتی را از واریز بخشی از سود ابرازی به حساب درآمد عمومی معاف و پیش‌بینی کرد این سود به سهامداران بخش غیردولتی پرداخت شود. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، با تصویب هیات وزیران بنا به پیشنهاد وزارت اقتصاد، شرکت‌های دولتی که قسمتی از سهام آنها متعلق به بخش غیردولتی است، به تناسب میزان سهام بخش مذکور، مشمول پرداخت40 درصد سود ابرازی (سود ویژه) به حساب درآمد عمومی نبوده و سهم بخشی غیردولتی از40 درصد سود ابرازی (سود ویژه) پس از تصویب مجامع عمومی، توسط شرکت‌های مذکور به سهامداران بخش غیردولتی پرداخت می‌شود.

براساس بند 12 ماده واحده قانون بودجه سال 1387 کل کشور تمامی شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و شرکت‌های بیمه دولتی به استثنای سازمان بیمه خدمات درمانی، سازمان تامین اجتماعی و نیروهای مسلح مکلفند علاوه بر پرداخت مالیات بر درآمد عملکرد سال گذشته، حداقل 40 درصد سود ابرازی (سود ویژه) خود را به حساب درآمد عمومی واریز کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر