jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۳۵۴   ۲۷ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۴

گروه سلامت: متخصصان هشدار دادند، نوشیدن آب از بطری‌های پلاستیکی خطر داخل شدن مواد شیمیایی سمی به درون بدن را تا 70 درصد افزایش می‌دهد. ‌در یک پژوهش جدید که با تلاش محققان دانشگاه هاروارد و کارشناسان مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا صورت گرفته، معلوم شد که نوشیدن آب از بطری پلاستیکی که از ماده شیمیایی و البته سمی بیسفنولA یاBPA ساخته شده‌اند، میزان مواد شیمیایی سمی موجود در ادرار را تا حدود 70 درصد افزایش می‌دهد که بدون شک تهدید مهمی برای سلامت کل بدن است.

به گفته متخصصان؛ بیسفنولA یک ماده شیمیایی صنعتی است که باعث می‌شود پلاستیک‌های تهیه شده از آن محکم و شفاف شوند.

بر اساس این گزارش، این ماده شیمیایی به‌میزان فراوانی در بطری‌های پلاستیکی آب آشامیدنی مورد استفاده قرار می‌گیرد و همچنین در شیشه شیر نوزادان و سایر محصولات از این دست استفاده می‌شود.

این پژوهش روی 77 دانشجوی داوطلب انجام گرفت و نشان داد که ماده شیمیایی بیسفنول، سیستم هورمونی این افراد را مختل می‌کند و در نتیجه روی اندام‌ها و توانایی‌های تولید مثلی تاثیر نامطلوب دارد و همچنین به مغز آسیب می‌رساند و سبب بروز بیماری‌های قلبی، سرطان، چاقی و دیابت می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر