jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۲۸۸۱۶۰   ۲۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۲۰:۴۲

عمرو موسی دبیرکل فعلی اتحادیه عرب احتمال کاندیدا شدن خود را برای انتخابات آتی ریاست جمهوری در مصر دور از ذهن ندانست اما گفت: هنوز زود است که در این‌باره تصمیم‌گیری کند.

روزنامه الشروق مصردر گزارشی نوشت: با توجه به انتقادات همیشگی "عمروموسی" دبیرکل اتحادیه عرب از سیاست های رژیم صهیونیستی و آمریکا در خاورمیانه، اقبال گسترده ای از سوی مردم مصر و جهان عرب به وی وجود دارد.

اما آیا خود وی تمایلی برای به دست آوردن منصب ریاست جمهوری در مصر دارد؟ عمرو موسی 73 ساله احتمال اینکه خود رئیس جمهور آینده این کشور شود را دور از ذهن ندانست، امری که ممکن است واکنش های را در این کشور در پی داشته باشد.

دبیر کل فعلی اتحادیه عرب در این باره اظهار داشت: هنگامی که مردم از کاندیدا شدن من سخن می گویند، اعتماد به نفسی پیدا می کنم که به آن افتخار می کنم.

وی البته تصمیم به حضور در انتخابات آتی ریاست جمهوری مصر که در سال 2011 برگزار می شود، را وابسته به عوامل متعددی دانست و افزود: هنوز بطور نهایی در این باره تصمیم گیری نکرده ام.

موسی در همین حال احتمال اینکه "جمال مبارک" فرزند حسنی مبارک" رئیس جمهور آینده این کشور شود را دور از ذهن ندانست.

بر این اساس با وجود اینکه حسنی مبارک که از سال 1981 بر مصر حکومت می کند، تاکنون درباره کاندیدا شدن فرزند خود صحبتی نکرده است، اما تحلیلگران سیاسی احتمال حضور جمال مبارک در انتخابات آتی ریاست جمهوری را بسیار زیاد می دانند.

از سوی دیگر گروه های سیاسی مخالف در مصر به شدت با کاندیدا شدن جمال مبارک به علت مسئله موروثی شدن ریاست جمهوری مخالفند.

مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر