jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۱۱۹   ۲۶ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۹

در مرکز مطالعات و تحقیقات ماهی زینتی ساری صورت گرفت

موفقیت ایران در کاهش دوره تکثیر ماهیان زینتی

ساری - خبرنگار جام‌جم: محققان مرکز مطالعات و تحقیقات ماهی زینتی کشور در ساری دوره بلوغ و تکثیر برخی گونه‌های ماهیان زینتی نظیر گوپی را به نصف کاهش دادند. قرائتی، رئیس این مرکز با اشاره به این‌که از مجموع ده طرح تحقیقاتی این مرکز 6 طرح به نتیجه رسیده است، گفت: در طرح کاهش دوره بلوغ و تکثیر با تغییر در مدت زمان روشنایی لامپ‌های آکواریوم، زمان بلوغ از 4 ماه به دو ماه و دوره باروری از 30 روز به 15 روز کاهش یافت.

وی گفت: یک میلیون و 500 هزار قطعه ماهی گوپی نیز سالانه از کشورهای آسیای جنوب شرقی وارد کشور می‌شود که دستیابی به این موفقیت کشور را از واردات آن بی نیاز خواهد کرد. ماهی گوپی فراوان‌ترین ماهی زینتی کشور است. از 54 میلیون قطعه ماهی زینتی که سالانه در 430 مرکز تکثیر و پرورش می‌شود بیش از 5 میلیون ماهی گوپی است. مرکز مطالعات و تحقیقات ماهی زینتی ساری تنها مرکز تحقیقات ماهی زینتی کشور است که از پارسال فعالیت خود را در جهاد دانشگاهی مازندران آغاز کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر