jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۱۰۴ ۲۶ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۶

گروه فرهنگ و هنر: همایش «تعامل شاعران ایران و جهان» که قرار بود فردا با حضور 81 شاعر جهانی در تهران آغاز به کار کند، برای دومین بار به تعویق افتاد. این تعویق که مهر خبر آن را اعلام کرده در حالی است که مصطفی امیدی مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و کتابخوانی وزارت ارشاد 27 مهرماه را زمان آغاز به کار این همایش یک هفته‌ای عنوان کرده و گفته بود: برای معرفی شاعران برجسته کشورها با تمامی سفارتخانه‌ها و رایزنان فرهنگی کشورمان در خارج از کشور مکاتبه کرده‌ایم و اسامی این شاعران متعاقبا اعلام خواهد شد.

مسوولیت علمی این همایش برعهده موسی بیدج است و شورای سیاست‌گذاری جشنواره شعر فجر هم بر روند برگزاری همایش نظارت دارند.

قرار بود شاعران جوان و پیشکسوت برگزیده سومین جشنواره بین‌المللی شعر فجر نیز در این همایش حضور یابند و به تعامل و هم‌اندیشی درباره شعر معاصر، تحولات ادبی کشورهای مختلف و ویژگی‌های شعر انقلاب اسلامی بپردازند.

همایش مذکور مصوب شورای سیاستگذاری جشنواره شعر فجر سال گذشته است و قرار است در صورت اجرایی شدن همزمان در تهران، اصفهان و شیراز برگزار شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر