jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۰۷۸   ۲۶ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۱

گروه سیاسی: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر این‌که وحدت ملی را باید در چارچوب اجرا کرد، گفت: معتقدم اصلی‌ترین چارچوب این است که این وحدت باید با محوریت ولایت فقیهبه عنوان فصل‌‌الخطاب شکل بگیرد. به گزارش واحد مرکزی خبر، محسن رضایی در نشستی خبری، دیگر شاخصه وحدت را دوجانبه بودن آن دانست و گفت: هر دو طرف باید برای این وحدت تلاش کنند و از موضع برادری با هم همکاری کنند، نه این که سوءظن و تخریب وجود داشته باشد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این‌که همه شخصیت‌ها می‌توانند در این وحدت حضور داشته باشند، گفت: خوب است بیانیه‌ای تهیه شود و همه بر اصل ولایت فقیه و وحدت ملی پافشاری داشته باشند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره بیانیه مجمع با موضوع وحدت ملی گفت: نظر مجمع تشخیص مصلحت نظام بر حفظ آرامش در جامعه است؛ زیرا از این طریق بهتر می‌توان کشور را توسعه داد، همچنین نقد و نصیحتی اثرگذار است که در جامعه‌ آرام انجام شود. رضایی در پاسخ به پرسشی درباره اهمیت فرهنگ انتخاباتی اظهار کرد: در انتخابات آنچه مقدم بر قانون است، مساله فرهنگ و مکانیزم‌های انتخاباتی است، چرا که استفاده از سیستم‌های الکترونیک، میزان اشتباهات را کم و اعتماد را افزایش می‌دهد البته مساله اصلاح قانون هم بسیار مهم است. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره پیشنهاد خود در ارتباط با کمیسیون ملی انتخابات نیز گفت: این پیشنهاد 3 سال پیش در مجلس هفتم به صورت مکتوب ارائه شد، اما وارد طرح جامع انتخابات نشد. انتظار ما از مجلس و نمایندگان محترم این است که طرح را با فرصت مطالعه کنند و از آن بهره ببرند.

وی در خصوص اظهارات سخنگوی شورای نگهبان که تشکیل کمیسیون ملی انتخابات را به مصلحت ندانسته بود، گفت: برخی کسانی که دراین باره اظهارنظر کرده‌‌اند، ظاهرا مصاحبه مرا کامل نخوانده‌اند؛ البته هر کسی آزاد است نظر بدهد و منصفانه نقد کند. من هم استقبال و از او تشکر می‌کنم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر