jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۰۷۸ ۲۶ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۱

گروه سیاسی: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر این‌که وحدت ملی را باید در چارچوب اجرا کرد، گفت: معتقدم اصلی‌ترین چارچوب این است که این وحدت باید با محوریت ولایت فقیهبه عنوان فصل‌‌الخطاب شکل بگیرد. به گزارش واحد مرکزی خبر، محسن رضایی در نشستی خبری، دیگر شاخصه وحدت را دوجانبه بودن آن دانست و گفت: هر دو طرف باید برای این وحدت تلاش کنند و از موضع برادری با هم همکاری کنند، نه این که سوءظن و تخریب وجود داشته باشد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این‌که همه شخصیت‌ها می‌توانند در این وحدت حضور داشته باشند، گفت: خوب است بیانیه‌ای تهیه شود و همه بر اصل ولایت فقیه و وحدت ملی پافشاری داشته باشند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره بیانیه مجمع با موضوع وحدت ملی گفت: نظر مجمع تشخیص مصلحت نظام بر حفظ آرامش در جامعه است؛ زیرا از این طریق بهتر می‌توان کشور را توسعه داد، همچنین نقد و نصیحتی اثرگذار است که در جامعه‌ آرام انجام شود. رضایی در پاسخ به پرسشی درباره اهمیت فرهنگ انتخاباتی اظهار کرد: در انتخابات آنچه مقدم بر قانون است، مساله فرهنگ و مکانیزم‌های انتخاباتی است، چرا که استفاده از سیستم‌های الکترونیک، میزان اشتباهات را کم و اعتماد را افزایش می‌دهد البته مساله اصلاح قانون هم بسیار مهم است. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره پیشنهاد خود در ارتباط با کمیسیون ملی انتخابات نیز گفت: این پیشنهاد 3 سال پیش در مجلس هفتم به صورت مکتوب ارائه شد، اما وارد طرح جامع انتخابات نشد. انتظار ما از مجلس و نمایندگان محترم این است که طرح را با فرصت مطالعه کنند و از آن بهره ببرند.

وی در خصوص اظهارات سخنگوی شورای نگهبان که تشکیل کمیسیون ملی انتخابات را به مصلحت ندانسته بود، گفت: برخی کسانی که دراین باره اظهارنظر کرده‌‌اند، ظاهرا مصاحبه مرا کامل نخوانده‌اند؛ البته هر کسی آزاد است نظر بدهد و منصفانه نقد کند. من هم استقبال و از او تشکر می‌کنم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر