jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۲۸۷۹۰۸ ۲۷ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۹:۳۴

رئیس اداره بهداشت مواد غذایی و اماکن عمومی وزارت بهداشت از تدوین دستورالعمل پیشگیری از آنفلوانزای نوع A در اماکن و محیطهای عمومی خبر داد و گفت: ابلاغ این دستورالعمل منتظر امضای معاون سلامت وزارتخانه است که طی هفته جاری صورت می گیرد.

مهندس رضا غلامی در گفتگو با مهر اظهارداشت: نظارت بر محیطهای کار، مدارس، مهدهای کودک و سایر اماکن عمومی مثل رستورانها و مراکز تهیه و توزیع موادغذایی و... از جمله مکانهایی هستند که در حیطه نظارت این اداره قرار دارد.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت تا کنون 476 نفر در کشور به ویروس آنفلوانزای نوع A مبتلا شده و 7 نفر نیز فوت کرده اند.

غلامی با تاکید بر نظارت مستمر بازرسان اداره بهداشت مواد غذایی و اماکن عمومی وزارت بهداشت خبر داد و افزود: به همین منظور چک لیستهای نظارتی برای اجرای دقیق دستورالعملها در محیطهای عمومی تدوین و در اختیار بازرسان قرار گرفته است.

وزارت بهداشت از هموطنان خواسته است که با رعایت نکات بهداشتی و به ویژه شستن مرتب دستها با آب و صابون و رعایت فاصله با مبتلایان از ابتلا به این بیماری پیشگیری کنند.

رئیس اداره بهداشت مواد غذایی و اماکن عمومی وزارت بهداشت با عنوان این مطلب که دستورالعملهای تدوین شده به منظور پیشگیری از بیماری آنفلوانزای A در محیطها و اماکن عمومی منتظر امضای معاون سلامت وزارت بهداشت است که طی هفته جاری صورت می گیرد ادامه داد: در این دستورالعملها بر شستشوی مداوم دستها با آب و صابون و گندزدایی مستمر محیطها تاکید شده است.

غلامی افزود: برای نظارت دقیقتر بر اجرای دستورالعملها در محیطهای عمومی از تمامی بازرسان این اداره به همراه متصدیان و مدیران مراکز و مکانهای عمومی استفاده می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

توهم خودشیفتگان مجازی

توهم خودشیفتگان مجازی

فضای مجازی بستری شده‌است برای ظهور افرادی که با کسب مخاطب اقدام به اظهارنظرهای غیرکارشناسانه می‌کنند؛ بستری که در آن بیشتر حرافی می‌کنند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر