jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۲۸۷۹۰۸ ۲۷ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۹:۳۴

رئیس اداره بهداشت مواد غذایی و اماکن عمومی وزارت بهداشت از تدوین دستورالعمل پیشگیری از آنفلوانزای نوع A در اماکن و محیطهای عمومی خبر داد و گفت: ابلاغ این دستورالعمل منتظر امضای معاون سلامت وزارتخانه است که طی هفته جاری صورت می گیرد.

مهندس رضا غلامی در گفتگو با مهر اظهارداشت: نظارت بر محیطهای کار، مدارس، مهدهای کودک و سایر اماکن عمومی مثل رستورانها و مراکز تهیه و توزیع موادغذایی و... از جمله مکانهایی هستند که در حیطه نظارت این اداره قرار دارد.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت تا کنون 476 نفر در کشور به ویروس آنفلوانزای نوع A مبتلا شده و 7 نفر نیز فوت کرده اند.

غلامی با تاکید بر نظارت مستمر بازرسان اداره بهداشت مواد غذایی و اماکن عمومی وزارت بهداشت خبر داد و افزود: به همین منظور چک لیستهای نظارتی برای اجرای دقیق دستورالعملها در محیطهای عمومی تدوین و در اختیار بازرسان قرار گرفته است.

وزارت بهداشت از هموطنان خواسته است که با رعایت نکات بهداشتی و به ویژه شستن مرتب دستها با آب و صابون و رعایت فاصله با مبتلایان از ابتلا به این بیماری پیشگیری کنند.

رئیس اداره بهداشت مواد غذایی و اماکن عمومی وزارت بهداشت با عنوان این مطلب که دستورالعملهای تدوین شده به منظور پیشگیری از بیماری آنفلوانزای A در محیطها و اماکن عمومی منتظر امضای معاون سلامت وزارت بهداشت است که طی هفته جاری صورت می گیرد ادامه داد: در این دستورالعملها بر شستشوی مداوم دستها با آب و صابون و گندزدایی مستمر محیطها تاکید شده است.

غلامی افزود: برای نظارت دقیقتر بر اجرای دستورالعملها در محیطهای عمومی از تمامی بازرسان این اداره به همراه متصدیان و مدیران مراکز و مکانهای عمومی استفاده می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر