jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۲۸۷۹۰۸   ۲۷ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۹:۳۴

رئیس اداره بهداشت مواد غذایی و اماکن عمومی وزارت بهداشت از تدوین دستورالعمل پیشگیری از آنفلوانزای نوع A در اماکن و محیطهای عمومی خبر داد و گفت: ابلاغ این دستورالعمل منتظر امضای معاون سلامت وزارتخانه است که طی هفته جاری صورت می گیرد.

مهندس رضا غلامی در گفتگو با مهر اظهارداشت: نظارت بر محیطهای کار، مدارس، مهدهای کودک و سایر اماکن عمومی مثل رستورانها و مراکز تهیه و توزیع موادغذایی و... از جمله مکانهایی هستند که در حیطه نظارت این اداره قرار دارد.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت تا کنون 476 نفر در کشور به ویروس آنفلوانزای نوع A مبتلا شده و 7 نفر نیز فوت کرده اند.

غلامی با تاکید بر نظارت مستمر بازرسان اداره بهداشت مواد غذایی و اماکن عمومی وزارت بهداشت خبر داد و افزود: به همین منظور چک لیستهای نظارتی برای اجرای دقیق دستورالعملها در محیطهای عمومی تدوین و در اختیار بازرسان قرار گرفته است.

وزارت بهداشت از هموطنان خواسته است که با رعایت نکات بهداشتی و به ویژه شستن مرتب دستها با آب و صابون و رعایت فاصله با مبتلایان از ابتلا به این بیماری پیشگیری کنند.

رئیس اداره بهداشت مواد غذایی و اماکن عمومی وزارت بهداشت با عنوان این مطلب که دستورالعملهای تدوین شده به منظور پیشگیری از بیماری آنفلوانزای A در محیطها و اماکن عمومی منتظر امضای معاون سلامت وزارت بهداشت است که طی هفته جاری صورت می گیرد ادامه داد: در این دستورالعملها بر شستشوی مداوم دستها با آب و صابون و گندزدایی مستمر محیطها تاکید شده است.

غلامی افزود: برای نظارت دقیقتر بر اجرای دستورالعملها در محیطهای عمومی از تمامی بازرسان این اداره به همراه متصدیان و مدیران مراکز و مکانهای عمومی استفاده می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

آدم‌های دنیا به اندازه زیادی آب، غذا، اکسیژن و البته خبر مصرف می‌کنند. شاید فکر کنید این مورد آخری خیلی هم نیاز نیست، اما به همان اندازه که گرسنگی ما را به دنبال خودش می‌کشد، میل به دانستن هم ما را دنبال خودش می‌برد.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر