jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۸۴۷   ۲۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۶

در مراسم بزرگداشت مشکاتیان در شیراز تاکید شد

درویشی: هنرمندان شناسنامه‌ ‌هر کشور هستند

گروه فرهنگ و هنر: بزرگداشت پرویز مشکاتیان، آهنگساز و نوازنده برجسته سنتور در شیراز برگزار شد. به گزارش ایسنا، در این مراسم محمدرضا درویشی که از سال 1353 خورشیدی همراه و همنشین مشکاتیان بوده است با اشاره به درگذشت این هنرمند گفت: باید قدر هنرمندان را تا زمانی که زنده هستند بدانیم، هنرمندان شناسنامه یک سرزمین هستند و اگر آنها را از جامعه جدا کنیم، جامعه سرگردان و بی‌ریشه‌ای بیش نخواهد ماند.

این آهنگساز و پژوهشگر موسیقی تاکید کرد: از دست دادن یک هنرمند ضایعه نیست، زیرا ضایعه قابل ترمیم و جبران است، از دست دادن یک هنرمند برای جامعه فاجعه است.

مولف دایره‌المعارف سازهای ایران با اشاره به این‌که مهم‌ترین وظیفه مسوولان این است که شرایط را برای فعالیت یک هنرمند طراز اول مهیا کنند، گفت: امروز مشکاتیان را اسطوره می‌خوانیم، اما چرا زمانی که زنده بود نگفتیم اسطوره است و قدرش را ندانستیم و چرا از زنده‌ها تجلیل نمی‌کنیم.

درویشی که سهم بسزایی در معرفی موسیقی نواحی ایران دارد، ادامه داد: مشکاتیان بزرگ مردی بود که مجبور شد 13 سال در کنج عزلت نشیند و از این رو اعتقاد دارم که روح پرویز همان 13 سال قبل مرد و جسمش آخر شهریور به خاک سپرده شد.

سیامک آقایی از شاگردان سنتور پرویز مشکاتیان نیز در این مراسم قطعاتی را اجرا کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر