jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۸۱۸ ۲۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۱

آیت‌الله صافی گلپایگانی گفت: اگر کسانی بخواهند، بدون توجه به نظرات علما و دلسوزان، اصول و ارزش‌های انقلاب را تغییر دهند، با خشم خداوند و قهر مردم روبه‌رو خواهند شد. به گزارش مهر، این مرجع تقلید در دیدار جمعی از اعضای فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی با اشاره به تذکراتی که علما و مراجع به مسوولان کشور می‌دهند، گفت: ما با هیچ کسی عناد و خصومت شخصی نداریم. آنچه ما می‌گوییم در چارچوب احکام اسلام و دفاع از کیان مملکت اسلامی و مصلحت نظام است. آنچه ما از شما و مسوولان توقع داریم فقط اجرای احکام اسلام و جلب رضایت آقا و مولایمان حضرت بقیه‌الله الاعظم، ارواح العالمین له الفداست. وی ادامه داد: هر کس به اسلام و مملکت اسلامی بیشتر خدمت کند و از راه هزار و چهارصد ساله اسلام انحراف نداشته باشد و در مقابل احکام نورانی قرآن، حالت تسلیم داشته و از خود چیزی را به دین تحمیل نکند، در پیشگاه خداوند متعال عزیز و مقرب است.

این مرجع تقلید با اشاره به مقام و منزلت زن در اسلام گفت: هیچ دین و مکتبی این همه برای زن ارزش قائل نشده و اسلام بالاترین کرامت را به زن‌ها می‌دهد و مردها را موظف می‌کند به زن‌ها خدمت کنند. وی با ذکر این که احترام به حقوق انسان‌ها بدون توجه به استعدادهای فطری آنها امکان ندارد، افزود: خدمت به زن این نیست که کارهایی که ارتباط با مردها دارد به آنان بدهیم زیرا فرهنگ اسلامی ما با فرهنگ غرب و شرق تفاوت‌های زیادی دارد.

صفار هرندی: موسوی خوئینی‌ها از ابتدا ولایت مطلقه فقیه را قبول نداشت

محمدحسین صفار هرندی، وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: موسوی خوئینی‌ها گفته بود، من زمان امام (ره) هم ولایت مطلقه را قبول نداشتم اما رویمان نمی‌شد، ولی حالا می‌گویم از ابتدا هم این مساله را قبول نداشته‌ام.

به گزارش فارس، صفار هرندی در نشست مجمع جوامع اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور که در دفتر این اتحادیه برگزار شده بود افزود: موسوی خوئینی‌ها پس از رحلت امام (ره) و در دوران ابتدایی رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با رهبری ایشان مخالف بود و همیشه نسبت به موضوع رهبری ایشان واکنش منفی نشان می‌داد که بخشی از شیطنت‌های کنونی نیز متاثر از همان نگاه قدیمی است. صفار هرندی ادامه داد: موسوی خوئینی‌ها در یکی از کلاس‌های درسش در یکی از واحدهای دانشگاه آزاد عنوان می‌کند ولایت مطلقه فقیه اساسا مساله قابل قبولی نیست و نمی‌شود آن را پذیرفت. از وی سوال می‌شود شما که جزو گروه محوری بودید که در زمان امام، کسانی را که نسبت به مساله ولایت فقیه تشکیک عملی کرده بودند، به ضدیت با اسلام متهم کرده و گفتید ضدانقلاب و طرفدار اسلام آمریکایی هستید، پس چطور این حرف را می‌زنید؟ وی اضافه کرد: موسوی خوئینی‌ها گفته بود که من زمان امام (ره) هم ولایت مطلقه را قبول نداشتم، اما از آنجایی که امام جاذبه فوق‌العاده‌ای داشت و ما نیز از شاگردان ایشان بودیم رویمان نمی‌شد که جلوی امام مخالفت کنیم، اما حالا که این شرایط نیست، من می‌گویم که از ابتدا هم این مساله را قبول نداشته‌ام.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر