jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۸۱۶ ۲۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۱

گروه سیاسی: روسیه و فرانسه که احتمالا‌ در آینده تهیه‌کننده سوخت اتمی 20 درصد غنی‌شده برای ایران خواهند بود، نسبت به موفقیت‌آمیز بودن نشست روز 27 مهر در وین، اظهار امیدواری کردند. به گزارش مهر به نقل از اینترفکس، آندره نسترنکو ، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در سخنانی از امیدواری مسکو به نتیجه‌بخش بودن مذاکرات 19 اکتبر آمریکا، فرانسه و روسیه با ایران خبر داد.

وی اعلام کرد دور بعدی رایزنی‌ها درباره برنامه هسته‌ای ایران که قرار است روز 19 اکتبر (27 مهر) در مقر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با شرکت روسیه، آمریکا، فرانسه و ایران برگزار شود به حل این مساله کمک کند. وی که در کنفرانسی مطبوعاتی سخن می‌گفت، در ادامه افزود: معتقدیم موفقیت این طرح، روندی مثبت به تلاش‌هایی که در خصوص حل موضوع هسته‌ای ایران انجام می‌شود، خواهد داد و به گام عملی مهمی درخصوص برقراری اعتماد به صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای مبدل خواهد شد.

1200 کیلوگرم اورانیوم ایران غنی‌سازی می‌شود

معاون سخنگوی وزارت خارجه فرانسه هم درباره به تواقق رسیدن با ایران در نشست 19 اکتبر ابراز امیدواری کرد و گفت: قرار است بر اساس این توافق 4 قسمت مرکزی اصلی راکتور اتمی تحقیقاتی از سوی فرانسه به ایران داده شود. به گزارش ایرنا، «کریستین فاگ» با اشاره مواضع روسیه و آمریکا افزود : ما امیدواریم نشست 19اکتبر بتواند منجر به توافقی شود که با انجام آن، 1200 کیلوگرم اورانیوم غنی‌سازی شده ایران از این کشور خارج و برای غنی‌سازی دوباره به روسیه تحویل شود. وی گفت: بر اساس این توافق فرانسه 4 مرکز اصلی سوخت راکتور اتمی تحقیقاتی در ایران را برای این کشور خواهد ساخت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر