jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۷۸۵   ۲۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۸

گروه جامعه: در پی گسترش تبلیغات موسسات آموزش عالی غیرمجاز در سطح رسانه‌ها و صداوسیما و هشدارهای سازمان سنجش دراین‌باره، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از برنامه این وزارتخانه برای تدوین دستورالعمل برخورد با رسانه‌های مبلغ موسسات آموزشی غیرمجاز خبر داد. سیدمحمد حسینی در گفتگو با ایسنا، با اعلام این خبر و با بیان این‌که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی توقف این‌گونه فعالیت‌هاست، به تبلیغ برخی موسسات غیرمجاز کنکور، فراگیر پیام نور و غیره در برخی رسانه‌ها اشاره و اظهار کرد: وزارتخانه طی برگزاری جلسه‌ای با رسانه‌ها برای برنامه‌ریزی در این ارتباط در حال اقدام است و پس از اتمام حجت با رسانه‌ها، با رسانه‌های تبلیغ‌کننده موسسات آموزشی غیرمجاز برخورد خواهد شد.

وزیر ارشاد درباره این‌که آیا انتشار تبلیغات موسسات آموزشی غیرمجاز در رسانه‌ها تخلف محسوب می‌شود یا خیر، گفت: باید پس از اتمام حجت با این دسته از رسانه‌ها در جهت برخورد قانونی با آنها اقدام شود.

پخش پیام تبلیغاتی صدا‌وسیما به معنای قانونی بودن موسسات نیست

گسترش دامنه فعالیت و تبلیغات موسسات غیرمجاز در حوزه‌های آموزشی و کنکور باز هم فغان سازمان سنجش را درآورد؛ به نحوی که با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: پخش پیام تبلیغ از صدا‌وسیما یا روزنامه‌های کثیرالانتشار به این معنی نیست که فعالیت این موسسات و آموزشگاه‌ها قانونی و مورد تایید سازمان سنجش و وزارت علوم است و سازمان سنجش با هیچ سایت، رسانه و روزنامه‌ای در زمینه انتخاب رشته، اعلام نتایج، طراحی سوال و غیره همکاری نمی‌کند.در پایان این اطلاعیه مجددا تاکید شده است که سازمان سنجش در هیچ استان، شهرستان و شهری شعبه یا مرکزی ندارد و به عموم داوطلبان و خانواده آنان توصیه می‌شود در برخورد با تبلیغات واهی و اغواگرایانه موسسات سودجو،‌ واقع‌بینانه و آگاهانه عمل کنند.

ضمنا در صورت مشاهده هرگونه سوءاستفاده و تخلف از سوی موسسات آموزشی مراتب را به حفاظت آزمون‌های سازمان سنجش از طریق پست الکترونیکی hefazatazmonsanjesh.org اعلام کنند تا موضوع مورد پیگیری قانونی قرار گیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

انتظار و ایده‌آل ایران این است که آمریکا و غرب براساس چارچوب‌ها و قواعد بین‌المللی به تعهدات خود در قبال ایران و توافق برجام عمل کنند.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر