jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۷۸۱ ۲۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۰

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس هشدار داد

شرکت‌های دارویی در آستانه ورشکستگی

گروه جامعه: رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار توجه وی به بحران مالی پیش روی شرکت‌های تولیدی و توزیعی دارو بر اثر کمبود نقدینگی شد. دکتر شهاب‌الدین صدر در نامه‌ای به محمود احمدی‌نژاد، وضعیت مطالبات شرکت‌های تولیدی و توزیعی دارو در کشور را مورد توجه قرار داده است.

در این نامه آمده است؛ کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بررسی موضوع و مذاکره با مدیران شرکت‌های توزیعی دارو و مشکلات موجود آنان متوجه شده که مطالبات این شرکت‌ها از واحدها و مراکز پزشکی بخش دولتی حدود 3322 میلیارد ریال اعلام شده است. در بخش دیگری از نامه صدر به احمدی‌نژاد، عنوان شده است؛ چون واحدهای توزیعی دارو، داروهای مورد نیاز پخش خود را از کارخانجات تولیدی داروسازی داخلی تامین می‌کنند، موضوع طلب شرکت‌های تولیدی داروسازی و نیز تهیه مواد اولیه و سایر مواد مورد نیاز آنان به دلیل عدم نقدینگی در آینده نزدیک مشکلات زیادی را در تامین داروهای مورد نیاز به وجود آورده و ادامه حیات شرکت‌های مشروحه تولیدی و توزیعی دارو را با چالش‌های جدی روبه‌رو خواهد کرد.

موضوع طلب داروخانه‌ها و مراکز درمانی از سازمان‌های بیمه‌گر مدت‌هاست از سوی کارشناسان بخش بهداشت و درمان مطرح می‌شود اما تاکنون تدبیر اساسی برای حل این مشکل که مستقیما با سلامت جامعه ارتباط دارد، اندیشیده نشده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر