jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۷۸۱   ۲۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۰

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس هشدار داد

شرکت‌های دارویی در آستانه ورشکستگی

گروه جامعه: رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار توجه وی به بحران مالی پیش روی شرکت‌های تولیدی و توزیعی دارو بر اثر کمبود نقدینگی شد. دکتر شهاب‌الدین صدر در نامه‌ای به محمود احمدی‌نژاد، وضعیت مطالبات شرکت‌های تولیدی و توزیعی دارو در کشور را مورد توجه قرار داده است.

در این نامه آمده است؛ کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بررسی موضوع و مذاکره با مدیران شرکت‌های توزیعی دارو و مشکلات موجود آنان متوجه شده که مطالبات این شرکت‌ها از واحدها و مراکز پزشکی بخش دولتی حدود 3322 میلیارد ریال اعلام شده است. در بخش دیگری از نامه صدر به احمدی‌نژاد، عنوان شده است؛ چون واحدهای توزیعی دارو، داروهای مورد نیاز پخش خود را از کارخانجات تولیدی داروسازی داخلی تامین می‌کنند، موضوع طلب شرکت‌های تولیدی داروسازی و نیز تهیه مواد اولیه و سایر مواد مورد نیاز آنان به دلیل عدم نقدینگی در آینده نزدیک مشکلات زیادی را در تامین داروهای مورد نیاز به وجود آورده و ادامه حیات شرکت‌های مشروحه تولیدی و توزیعی دارو را با چالش‌های جدی روبه‌رو خواهد کرد.

موضوع طلب داروخانه‌ها و مراکز درمانی از سازمان‌های بیمه‌گر مدت‌هاست از سوی کارشناسان بخش بهداشت و درمان مطرح می‌شود اما تاکنون تدبیر اساسی برای حل این مشکل که مستقیما با سلامت جامعه ارتباط دارد، اندیشیده نشده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر