jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۲۸۷۵۶۲ ۲۶ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۰:۵۸

تدابیر برای جلوگیری از آنفلوآنزا نوع «آ»

تعطیلی کلاس‌ درس در صورت ابتلای 15 درصد دانش‌آموزان

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در صورتی که تعداد موارد بیماری آنفلوآنزا نوع «آ» در یک کلاس از پانزده درصد کل کلاس بیشتر شود، با هماهنگی مدیریت مدرسه و آموزش و پرورش نهایتا همان یک کلاس تعطیل می‌شود.

دکتر محمد مهدی گویا در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به افزایش موارد بروز آنفلوآنزا نوع «آ» طی هفته گذشته و با بیان اینکه طی هفته گذشته افزایش موارد ابتلا به این بیماری بیشتر در میان دانش‌آموزان بوده است، در رابطه با اقدامات پیش بینی شده برای جلوگیری از گسترش این بیماری در مدارس، گفت: در پیشگیری از آنفلوآنزا«آ» میان دانش‌آموزان، هدف تعطیل کردن مدرسه نیست. در صورتی که تعداد موارد بیماری در یک کلاس از پانزده درصد کل کلاس بیشتر شود، با هماهنگی مدیریت مدرسه و آموزش و پرورش نهایتا همان یک کلاس تعطیل می‌شود.

با اشاره به تعطیلی دو - سه کلاس درس در سطح مدارس کشور به دلیل افزایش شمار دانش‌آموزان مبتلا به آنفلوآنزا A در این کلاس‌ها، در عین حال پراکندگی مربوط به گسترش این بیماری در کشور را مربوط به چند استان خاص کشور دانست و گفت: پیش‌بینی می‌شود که طی هفته جاری تعداد استان‌های درگیر آنفلوآنزا A بیشتر شود.

دکتر گویا در پایان با اشاره به اقدامات انجام شده به منظور کنترل آنفلوآنزای پرندگان در فصل سرد سال بویژه در زمان اپیدمی آنفلوآنزا A در کشور، گفت: تقریبا حدود دو سال است که آنفلوآنزای پرندگان در همه جای دنیا فروکش کرده و بیشتر کشورهای جنوب شرقی آسیا و مصر درگیر این بیماری هستند. در مجموع حدود دو سال است که در کل منطقه مدیترانه شرقی هیچ موردی از آنفلوآنزای پرندگان گزارش نشده است. البته نباید با خوش بینی به این مساله نگاه کرد. به این منظور، علیرغم کاهش جدی موارد ابتلا به آنفلوآنزا پرندگان در کشور طی دو سال اخیر، این بیماری به دقت در کشور رصد می‌شود.

یازرلو رییس آموزش و پرورش شهر تهران نیز پیش از این با بیان اینکه هنوز موردی از ابتلا به این بیماری در دانش‌آموزان تهران گزارش نشده است، گفته بود که تاکنون سه مورد ابتلا به این بیماری در میان معلمان گزارش شده است که پس از طی مراحل نقاهت، برای تدریس در مدارس خود حاضر خواهند شد.

وی در این راستا، از تجهیز سرویس بهداشتی تمامی مدارس به صابون مایع پیش از آغاز سال تحصیلی خبر داد و تاکید کرد که اقدامات بهداشتی در مدارس در طول تابستان برای پیشگیری از ابتلای دانش‌آموزان به بیماری انجام شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر