jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۴۹۳   ۲۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۹:۴۸

شهرداری منطقه 3 شیراز خبر داد:

پایان مرمت عمارت کلاه فرنگی بزودی

شهردار منطقه 3 شیراز از مرمت عمارت کلاه فرنگی واقع در باغ دلگشا خبر داد.

به گزارش فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی شهرداری، حسام قلعه‌دار با بیان اینکه عمارت کلاه‌فرنگی این باغ دارای ارزش تاریخی و گردشگری است، گفت: مرمت این عمارت شامل آینه‌کاری اتاق‌ها، کف‌سازی اطراف عمارت، بازسازی و مرمت نمای ساختمان همچنین کارهای تأسیساتی با هزینه‌ای بالغ‌بر 5میلیارد ریال است که تا پایان سال جاری به اتمام می‌رسد.

وی در مورد افزایش فضای سبز و فضاهای تفریحی منطقه 3 شهرداری شیراز اظهار داشت: بوستانی به‌مساحت یک هزار و 400 متر مربع در ضلع شمال غربی میدان قائم (عج) اطلسی سابق، با اعتباری بالغ‌بر یک میلیارد و 800 میلیون ریال در حال احداث است.

قلعه‌دار در مورد مرمت و بهسازی باغ طاووسیه گفت: مرمت و بهسازی باغ طاووسیه شامل محوطه‌سازی، چهار هزار متر زیرسازی و سنگ‌فرش و آبنما و نورپردازی با اعتباری بالغ‌بر یک میلیارد و 500 میلیون ریال انجام شده است که امیدواریم هشتم آبان ماه همزمان با میلاد امام رضا (ع) به بهره‌برداری برسد.

شهردار منطقه 3 شیراز در ادامه افزود: پیاده‌رو‌سازی بلوار شهید آیت‌الله ربانی (حد فاصل میدان اطلسی تا دروازه قرآن) به‌صورت اجرای موزائیک فرش و سنگ‌فرش به متراژ 9 هزار و 250 مترمربع با هزینه‌ای بالغ‌بر 3 میلیارد ریال همچنین پیاده‌رو‌سازی بلوار هجرت، اجرای موزائیک سند‌بلاست، سنگ شیشه‌ای کف و آجر پازل به‌متراژ 4 هزار و 500 متر مربع انجام شده است.

وی گفت: با انجام پروژه‌ یک میلیارد و 500 میلیون ریالی، بسیاری از جداول خیابان‌ها و کوچه‌های عبیر‌آمیز،جاوید و شهید عمادی به کانیوا تبدیل شده است.

وی افزود: دیوار سنگی خواجوی کرمانی که نشست و ایجاد خطر کرده بود، با هزینه‌ای بالغ‌بر 400 میلیون ریال در منطقه سه مرمت شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر