jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۴۵۶ ۲۳ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۹

خرم‌آباد - خبرگزاری مهر: دومین مرکز باند پهن لرزه‌نگاری کشور عصر سه‌شنبه با حضور رئیس موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، رئیس پایگاه لرزه‌نگاری کشور و استاندار لرستان در خرم‌آباد افتتاح شد. مدیرکل ستاد حوادث و سوانح غیرمترقبه استان لرستان در حاشیه افتتاح این مرکز گفت: مرکز لرزه‌نگاری خرم‌آباد در زمینی به مساحت 800 مترمربع و با زیربنای 230 مترمربع در این شهرستان دایر شده است.رضا آریایی تصریح کرد: این مرکز دارای 7 اتاقک استوانه‌ای شکل از جنس بتن مسلح می‌باشد که در هفت نقطه از بلندترین نقاط استان مستقر شده است.

وی ادامه داد: درون این اتاقک‌ها سنسورها و لرزه‌نگاشت‌هایی قرار دارد که وقوع زمین‌لرزه را ثبت کرده و برای پردازش نهایی به ساختمان مرکزی ارسال می‌کند.مدیرکل ستاد حوادث و سوانح غیرمترقبه استان لرستان یادآور شد: برای ساخت این مرکز اعتباری بالغ بر 5 میلیارد ریال هزینه شده که 2 میلیارد ریال از این اعتبار توسط ستاد حوادث غیرمترقبه و 3 میلیارد ریال توسط موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران تامین شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر