jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۴۵۶   ۲۳ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۹

خرم‌آباد - خبرگزاری مهر: دومین مرکز باند پهن لرزه‌نگاری کشور عصر سه‌شنبه با حضور رئیس موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، رئیس پایگاه لرزه‌نگاری کشور و استاندار لرستان در خرم‌آباد افتتاح شد. مدیرکل ستاد حوادث و سوانح غیرمترقبه استان لرستان در حاشیه افتتاح این مرکز گفت: مرکز لرزه‌نگاری خرم‌آباد در زمینی به مساحت 800 مترمربع و با زیربنای 230 مترمربع در این شهرستان دایر شده است.رضا آریایی تصریح کرد: این مرکز دارای 7 اتاقک استوانه‌ای شکل از جنس بتن مسلح می‌باشد که در هفت نقطه از بلندترین نقاط استان مستقر شده است.

وی ادامه داد: درون این اتاقک‌ها سنسورها و لرزه‌نگاشت‌هایی قرار دارد که وقوع زمین‌لرزه را ثبت کرده و برای پردازش نهایی به ساختمان مرکزی ارسال می‌کند.مدیرکل ستاد حوادث و سوانح غیرمترقبه استان لرستان یادآور شد: برای ساخت این مرکز اعتباری بالغ بر 5 میلیارد ریال هزینه شده که 2 میلیارد ریال از این اعتبار توسط ستاد حوادث غیرمترقبه و 3 میلیارد ریال توسط موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران تامین شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر