jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۴۵۰ ۲۳ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۳

گروه اقتصاد: مدیرکل بازرگانی اروپا و آمریکای سازمان توسعه و تجارت ایران گفت: 6 محصول تولیدی کشاورزی ایران در سبد 15 کالای برترکشاورزی جهان قرار دارد. به گزارش ایسنا، عبدالحمید اسدیان در اولین همایش فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری صربستان در استان مرکزی در اراک، افزود: این مهم در بررسی‌های سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل متحد تایید شده است.

وی گفت: وجود 6 محصول تولیدی نشانگر توانمندی بالای تولیدات ایران است که در صورت حمایت می‌توانند به پیشرفت‌های چشمگیرتری دست پیدا کنند.

وی با بیان این‌که 57 درصد صادرات ایران را محصولات صنعتی تشکیل می‌دهند، ادامه داد: وجود این میزان محصول صنعتی نشان‌دهنده توانایی بالای ایران است که نباید بدون توجه باقی بماند.

وی تصریح کرد: در صنعت کشور، استان مرکزی دارای جایگاه بسیار ممتازی است که می‌تواند در جهت بالا بردن سهم صادرات صنعتی ایران موفق ظاهر شود.

اسدیان گفت: با توجه به ظرفیت بالایی که در صادرات ایران نهفته، باید سهم سرمایه‌گذاری در این مهم افزایش یابد.

مدیرکل بازرگانی اروپا و آمریکای سازمان توسعه و تجارت ایران خاطرنشان کرد: 32 درصد سرمایه‌گذاری کشور در بخش صنعت است که انتظار می‌رود با اطلاع‌رسانی دقیق این مهم در آینده با افزایش روبه‌رو شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر