jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۴۵۰   ۲۳ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۳

گروه اقتصاد: مدیرکل بازرگانی اروپا و آمریکای سازمان توسعه و تجارت ایران گفت: 6 محصول تولیدی کشاورزی ایران در سبد 15 کالای برترکشاورزی جهان قرار دارد. به گزارش ایسنا، عبدالحمید اسدیان در اولین همایش فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری صربستان در استان مرکزی در اراک، افزود: این مهم در بررسی‌های سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل متحد تایید شده است.

وی گفت: وجود 6 محصول تولیدی نشانگر توانمندی بالای تولیدات ایران است که در صورت حمایت می‌توانند به پیشرفت‌های چشمگیرتری دست پیدا کنند.

وی با بیان این‌که 57 درصد صادرات ایران را محصولات صنعتی تشکیل می‌دهند، ادامه داد: وجود این میزان محصول صنعتی نشان‌دهنده توانایی بالای ایران است که نباید بدون توجه باقی بماند.

وی تصریح کرد: در صنعت کشور، استان مرکزی دارای جایگاه بسیار ممتازی است که می‌تواند در جهت بالا بردن سهم صادرات صنعتی ایران موفق ظاهر شود.

اسدیان گفت: با توجه به ظرفیت بالایی که در صادرات ایران نهفته، باید سهم سرمایه‌گذاری در این مهم افزایش یابد.

مدیرکل بازرگانی اروپا و آمریکای سازمان توسعه و تجارت ایران خاطرنشان کرد: 32 درصد سرمایه‌گذاری کشور در بخش صنعت است که انتظار می‌رود با اطلاع‌رسانی دقیق این مهم در آینده با افزایش روبه‌رو شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

یک) هرآنچه از تو بیادم می‌آید آلوده به غم است. تو یک جاعل بودی، یک کلاهبردار حرفه‌ای. دردهای کمرشکن را در مشتهایت پنهان می‌کردی و ناگهان چون شعبده‌بازی چیره دست سرودی خجسته از کلاه جادویی کلمات بیرون می‌کشیدی.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر