jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۴۴۸ ۲۳ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۳

گروه اقتصاد: نیمی از اعتبارات بخش غیردولتی سه بانک کشاورزی، صنعت و معدن و ملی ایران برای پرداخت تسهیلات به بنگاه‌های زود بازده تخصیص یافت. بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد در راستای اجرای آیین‌نامه اجرایی گسترش بنگاه‌های اقتصادی زود بازده و کارآفرین مصوب هیات وزیران با هدف ساماندهی فعالیت‌های اقتصادی، اشتغالزایی و افزایش فرصت‌های شغلی جدید، افزایش کارایی تسهیلات بانکی و احیای ساختار اقتصادی واحدهای تولیدی کشور، سالانه بخشی از منابع سیستم بانکی برای اعطای تسهیلات به بنگاه‌های اقتصادی زود بازده و کارآفرین اختصاص یافته ‌است.

به منظور اعطای تسهیلات به بنگاه‌های زودبازده مقرر شد در سال جاری 50 درصد اعتبارات بخش غیر دولتی سه بانک کشاورزی، صنعت و معدن و ملی ایران برای پرداخت تسهیلات به بنگاه‌های زودبازده تخصیص یابد. در این زمینه پس از هماهنگی‌های انجام شده با وزارت کار و امور اجتماعی، توزیع استانی تسهیلات مذکور به بانک‌ها ابلاغ شده‌ است. همچنین به منظور مساعدت به بنگاه‌هایی که بخشی از تسهیلات را دریافت کرده یا در شرف دریافت تسهیلات هستند، مقرر شد بانک‌های عامل از محل مانده استفاده نشده سهمیه سنوات گذشته اقدام به پرداخت کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر